Lenkovics korlátozná a repülőtér forgalmát
A Ferihegyi repülőtéri forgalom egy részének elterelését kezdeményezi az állampolgári jogok országgyűlési biztosa a Kóka János gazdasági és közlekedési miniszternek küldött levelében. Lenkovics Barnabás szükségesnek tartja annak vizsgálatát, hogy miként lehetne kiváltani Budapest Ferihegy Nemzetközi Repülőtér személy- és teherforgalmának egy részét. (MN)
Újabb akcióhét a GMO ellen
Holnap a budapesti Vértanúk terén szervezett akcióval veszi kezdetét a Génmanipuláció-mentes Magyarországért akcióhét, amelynek során a Magyar Természetvédők Szövetsége újabb génmódosítás-mentes övezetek létrehozását szorgalmazza. Az ilyen övezetekhez az önkormányzatok csatlakozhatnak, amelyek maguk deklarálják: területükön nem támogatják a manipulált génállományú növények (GMO) termesztését. (MN)
Pontyokkal tesztelik a Kis-Balatont
Többtucatnyi nyurgapontyot telepített a múlt hét végén a Kis-Balatonba a Balatoni Halászati Rt., hogy meggyőződjék róla: eltűnt-e a szennyező anyag a „Balaton szűrőjéből”. Tavaly ősszel ugyanis szennyvíz mosódott be a Kis-Balatonba, amely jelentős halpusztulást okozott. Ha életben maradnak a pontyok, márciusban jelentős mennyiségű halat telepítenek – tudtuk meg Szakál Tamástól, a cég turisztikai vezetőjétől. (G. J. A.)

Az urbex szerelmeseinek új kedvenc helye lesz ez a hátborzongató balatoni üdülő