Sokan sokféleképpen száguldanak az olimpia havas vagy jeges felületein, a leggyorsabbak azonban továbbra is a téli sportok „Forma–1-esei”, a bobosok. Az ötkarikás torinói rekord 138 km/óra, amelyet a tesztelések során értek el. (Megjegyzendő, a világ egyetlen természetes bobpályáján, a svájci St. Moritzban már 146 km/órás sebességet is mértek.)
A szánkósok közül az amerikai Tony Benshoof vasárnap 139,3 km/órával száguldott, de végül így is csak negyedik lett. A képzeletbeli dobogó harmadik fokára az alpesi sízők állhatnak fel, közülük az ugyancsak amerikai Bode Millernél 127,34 km/órát mértek a lesiklás első ellenőrzési pontján. Ami a hölgyeket illeti, az osztrák Michaela Dorfmeister 106,47 km/órával is suhant lesiklódiadala közben, nála gyorsabban csak honfitársa, Renate Götschl ment (109,93) – igaz, csak edzés közben.
Olasz környezetvédők szerint az Olimpiai Stadion tetején a nyitó- és a záróünnepség között folyamatosan lobogó láng túl nagy, ráadásul károsítja a környezetet. A tiltakozók beadványukat eljuttatták a szervezőbizottsághoz (TOROC). Álláspontjuk szerint az 57 méteres magasságban lévő kehelyben lobogó láng „életben tartása” túl sok energiát emészt fel. A TOROC egyik munkatársa megerősítette: a beadvány megérkezett, amelyben a környezetvédők a láng méretének felére csökkentését kérik.
Richard Pound, a Nemzetközi Doppingellenes Ügynökség elnöke a jövőben azokat a sportolókat is eltiltaná, akiknek magas a hematokritszintje. „A vérvizsgálat nagyon fontos, mert segítségével több olyan doppingszert kimutattunk, amelyek más módszerrel rejtve maradtak volna. S érdemes lenne azon is elgondolkozni, hogy a magas hematokritszint is doppingvétségnek minősüljön.
A torinói események után ez különösen aktuálisnak tűnik” – mondta Pound a ZDF-nek adott interjújában. A játékokon tizenkét északi sízőt nem engedtek rajthoz állni, mert szervezetükben az egészséges mértéknél magasabb volt a vörösvértestek aránya. A jelenleg érvényben lévő szabályok értelmében a megengedettnél magasabb hematokritszint nem minősül doppingvétségnek, akinél eltérést állapítanak meg, arra öt nap egészségügyi pihenő vár.
A hivatalos edzések alapján javuló formát mutat a magyar kettes bob, ám a negyedik tréningen egy gödör keletkezett a pályán, amibe sikerült belehajtani. A Gyulai Márton, Pintér Bertalan kettős
a 29 próbálkozó közül az első tréningen az utolsó, a másodikon az utolsó előtti, a harmadikon a 26. lett, majd a negyediken úgy végzett a 28. helyen, hogy a pálya utolsó, legmeredekebb, leggyorsabb szakaszán egy gödör keletkezett, és ebbe nagy sebességgel ment bele a jármű. Gyulai Miklós, a bobosok csapatvezetője felháborodottan bírálta a szervezést: „A rendezők semmivel sem törődnek, ráadásul csak olaszul beszélnek. A pályát nem tartják karban, és ez lehet az oka, hogy gödör keletkezett. Ez viszont életveszélyes, a szlovákok például emiatt borultak. Nekünk szerencsére nem lett bajunk, ám a bob alja és a korcsolya megsérült, lehet javítani. A biztonságra sem ügyelnek, az olimpia elején például nem szóltak, hogy indul a tréning, és a német edzőt elütötték, de komolyabb sérülés nélkül megúszta.”

Halálos trópusi betegség ütötte fel a fejét Magyarországon, riadót fújtak az orvosok