Napok óta hevesen esik az eső Indonézia keleti felében, és ez több helyütt is földcsuszamlásokat okozott, legalább huszonkét ember életét kioltva – jelentették Jakartában tegnap a hatóságok. A legnagyobb károkat Észak-Szulavézi tartomány fővárosában, Manadóban és környékén okozta a természeti csapás – írta a BBC. A város egyes részei egy méter magas vízben állnak. Az áldozatok többségével földcsuszamlások végeztek – tudta meg a Reuters. A mentőegységek szerint az eddiginél jóval több holttest kerülhet elő a földkupacok alól. Indonéziában az esős évszak beköszönte után már rengetegen vesztették életüket. A hasonló katasztrófák a sok helyen illegális fakitermelésnek köszönhetők.
A Fülöp-szigeteken közben abbahagyták a túlélők utáni keresést a tíz méter vastag sárral beborított Guinsaugon falunál. Öt nappal azután, hogy a heves esők miatt a szomszédos hegy oldala a Fülöp-szigeteki fővárostól, Manilától délkeletre lévő falura zúdult, még mindig kilencszáz embert keresnek. Eddig 107 elhunytat húztak ki a földhalmok alól. A halottak között akár két-háromszáz iskolás gyerek is lehet.
Mexikói remények. Mexikóban, ahol egy vasárnap bekövetkezett bányarobbanás hatvanöt vájárt zárt a mélybe, halványodik annak reménye, hogy túlélőket találnak, de a szakemberek nem adják föl a kutatást. Még mindig nem lehet tudni, hogy a szerencsétlenül járt vájárok találtak-e olyan termeket, ahová előzőleg oxigénpalackokat helyeztek el a hasonló helyzetekre gondolva. Ez sajnos szinte mindegy is, mert három nap alatt vélhetően minden készletet elhasználtak, ha egyáltalán túlélték a gázrobbanást. A mexikói hatóságok képviselői ugyanakkor azt állítják, néhányan túlélhették volna a katasztrófát, ha üzemel a tárnák szellőztetőrendszere. A bánya vezetői szerint működött a szellőző.
Trump: Kegyetlen nap volt















Szóljon hozzá!
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!