Másfél órával a kezdés előtt már ezres nagyságban mérhető a szurkolók száma, de ekkor még csak a csendes szemlélődés a mindenkire jellemző állapot. Bő fél órával az este hatos kezdés előtt először a litvánok jönnek ki a parkettre; Douglas szokásos rítusa szerint eleinte egyedül méricskéli a túloldalon a gyűrűt. Majd kifutnak a pécsiek is, s mintegy erre a jelre várva elkezd hangolni a szurkolótábor. Az egyébként az építészet remekének jóindulattal sem nevezhető Lauber Dezső-sportcsarnok emberekkel megtelve kifejezetten barátságos. Hivatalosan négyezren férnek el a nézőtéren, de a csapat meccseit hétről hétre figyelemmel kísérők szerint ezúttal lehetnek hatezren is. Köztük körülbelül száz litván, akik amikor felcsendül a nagyszerű ötletként újabban trombitaszóval kísért himnusz, a Vilnius másodedzőjének intésére azonnal vigyázzba vágják magukat a több ezer magyarral együtt.
A torokszorító hangulat először a hazaiakat bénítja meg. De nem sokáig. 0-4, majd 4-7 után a két duplát is jegyző Iványi vezérletével fordul a kocka: 12-7 ide. Ezzel persze még nincs vége, de az első tíz percet Fegyverneky triplájával előnyben (14-11) zárja a Pécs. Érdekesség, hogy a vendégek egyik gólgyárosa, Douglas egyet sem, a másik, Streimikyté pedig csak két pontot dob az első negyedben. Douglas a folytatásban se nagyon lendül bele, a vendégek vezetőedzője a 16. percben lehívja pihenni. Az első félidő hajrájában az addig egyenletesen jól teljesítő pécsiek is megtorpannak, így 28-20-ról szünetre 30-25-re feljön a Vilnius.
A folytatásban Derevjanik csúnyán odaüt Iványinak, akit le kell cserélni. Ráadásul a 22. percben Douglas megszerzi első kosarát, mindjárt egy hármast. Aztán bedob két büntetőt, s egy pontra (33-32) feljön a Vilnius. Ezekben a percekben olyan kemény a játék, mintha kézilabdameccset látnánk, de a bírók engedik. Minden tekintetben roppant kiélezett a küzdelem, ha az ellenfélnél van a labda, egyfolytában fújol a közönség, Douglas mégis egyenlít (39-39). Iványi két triplája tartja a lelket a hazaiakban, de az utolsó negyedre a vendégek fordulnak előnnyel (45-46). Az addig gyengélkedő Dapo zsinórban öt pontot vág, majd labdát szerez, de ezzel csak lélegzetvételhez jut a Pécs (52-49). Négy perc van hátra, újra egál (55-55), sőt három percnél Kublina duplájával előny ott (55-57). Az utolsó percre 55-58-cal fordulnak Iványiék – úgy, hogy már négy perce nem dobtak kosarat. A bírók ekkor szemérmetlenül fújják a hazai pályát, de nem ez segít, hanem az, hogy húsz másodperccel a vége előtt Branzova beszór egy triplát (59-59). Fokozhatatlan az izgalom, sajnos a Pécs teljesítménye is. Douglas értékesít két büntetőt, Iványi betörése után lecsorog a labda, Derevjak beállítja a 63-59-es végeredményt.
Bár egy bírói műhibára hivatkozva a Pécs még óv, de elveszti az év mérkőzését, benn ég a pokolban. A közönség ugyan megtapsolja csapatát, de a vereségből nem lehet győzelmet varázsolni.

Egyre nagyobb bajban van Ruszin-Szendi Romulusz, akár tíz évet is kaphat