Egy cég irányítása alá vonná Moszkva az orosz légitársaságokat. A Vedomosztyi című napilap értesülése szerint az állami ellenőrzésű Aeroflot június 17-én esedékes részvényesi közgyűlésén a cégvezetés olyan tőkeemelést ajánl majd a kormány képviselőinek, amelynek keretében az állam a pótlólag kibocsátandó Aeroflot-részvényekre cserélné öt kisebb légitársaságban meglévő pakettjeit. Ezeket azután a kormány bevinné az Aeroflot alaptőkéjébe, hogy az értük kapott új Aeroflot-részvényeket a szabadpiacon értékesítse. Így jobban járhat, mintha egyenként privatizálná az öt légitársaságot.
Az ügy magyar vonatkozása, hogy a kisebb cégek között van az a KrasAir is, amelynek vezetője, Borisz Abramovics a Malévot igyekszik megszerezni. Orosz elemzők szerint a KrasAir Aeroflot-ellenőrzés alá kerülését az ügylet megvalósulása esetén a piac az állami ellenőrzés erősödésének jeleként fogná fel az egész ágazatban. A Renaissance Capital befektetési bank elemzői szerint a lépés már most is szűkítheti valamelyest a KrasAir kötvényeinek hozamait.
Franciaországban minden harmadik muszlim a saríát részesíti előnyben az állami törvényekkel szemben















Szóljon hozzá!
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!