Munkát keresők megalázó helyzetben

Bákonyi Ádám
2006. 03. 31. 22:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Idegen nyelveket beszélő diplomások, tapasztalt szakemberek állnak sorba a munkaügyi központokban „stempliért”, aminek révén jogosultak némi alamizsnára. Nincs rájuk szükség… – derül ki a megalázó procedúráról készült riportunkból. De nem csak a diplomás sorban állók bizonyítják, hogy nagy baj van a magyar munkaerőpiacon: a KSH a napokban arról számolt be, hogy a munkanélküliség csúcsot döntött. Adataik szerint 2005 decembere és 2006 februárja között a munkanélküliek száma elérte a 327 ezer főt, ami rekordnagyságú, 7,8 százalékos munkanélküliségi rátát jelent.
A munkanélküliek 45,1 százaléka egy éve vagy annál régebben keresett állást, ez 1,1 százalékponttal több, mint tavaly. (Az Orbán-kormány idején összesen 236 ezer új munkahely jött létre, és 9,1 százalékról 5,7 százalékra csökkent a munkanélküliség.)
A választási kampányban a munkanélküliség olyan kérdéssé nőtte ki magát, amelyet mára már aligha bagatellizálhat el a koalíciós kormány: az újabb és újabb statisztikai adatok egyre rosszabb helyzetről tanúskodnak.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.