Napi sajtószemle

2006. 03. 18. 0:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Reuters
Az Afganisztánban állomásozó kanadai erők egy járműre tüzeltek, és megöltek benne egy utast – jelenti a hírügynökség.


Information Clearing House
Eric Margolis, a világszerte ismert kanadai újságíró egy amerikai internetes honlapon Kanada, takarodj Afganisztánból! címmel megjelent cikkében azt írja, hogy már az idők kezdetétől a háborúba induló nagy uralkodók csicskásaikat szólították zászlaik alá szolgálatra, mint ahogyan az Egyesült Államok is tette ezt most Kanadával, amikor Afganisztánt és Irakot lerohanta. Jelenleg 2100 kanadai katona teljesít szolgálatot Afganisztánban, és ahogyan a megölt kanadai katonák száma nő, egyre többen teszik fel a kérdést, hogy mit keresnek Afganisztánban a kanadaiak. A kanadai média közben félretájékoztatja a közvéleményt. A kanadaiak állítólag békefenntartók. Csakhogy Afganisztánban nincs fenntartandó béke, hanem az oda vezényelt kanadaiak segédkeznek az Egyesült Államoknak, hogy Washington kiterjessze uralmát Afganisztánra, és biztosítsa az oda tervezett olajvezetékeket. Mára – a tálib rendszer megdöntését követően – Afganisztán „narkóállammá” vált, és a világ heroinjának 90 százalékát szállítja. Ezt védik a kanadaiak kiontott vérük árán – írja Margolis.


The Guardian
A baloldali brit lap Szingapúrból keltezett cikke teljességgel abszurdnak tartja, hogy a nyugati világ a Közel-Keletre összpontosítja a figyelmét akkor, amikor ma már teljesen egyértelmű, hogy Európa egyre inkább marginalizálódik, és Ázsia lesz a világ legfontosabb kontinense, ahogyan évszázadokon át Európa volt az. Ennek meglátásához csak ki kell nyitni a szemünket.

*****
Mégis megvalósulhat Richard Rogers brit építész több milliárd dolláros New York-i terve, miután annak három ellenzője visszavonta az építésszel kapcsolatos bírálatát, amiért Lord Rogers kritizálta Izraelt – olvasható a Guardianben, amely beszámol arról, hogy az építész „vétke” az volt, hogy a Manhattan nyugati részén felújítandó Jacob Javits konferenciaközpontban a palesztinokkal rokonszenvező építészek korábban Rogers londoni irodájában tanácskoztak.


Jordan Times
Az Egyesült Államok által jelentős pénzösszegekkel támogatott Jordán Királyság lapja a francia AFP hírügynökség jelentése alapján arról számol be, hogy amerikaiak fizikai és lelki traumát éltek át, amikor izraeli biztonsági erők fogva tartották őket. Az amerikai Szövetségi Nyomozó Hivatal, az FBI egyik tisztségviselője tanúskodott erről egy chicagói bíróság előtt.


BBC NEWS
Egy Törökországban végzett közvélemény-kutatás szerint az ország lakossága mélyen konzervatív értékeket képvisel. Fontos számukra a család, többségük ellenzi a homoszexualitást.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.