Felháborította a civil szervezeteket a környezetvédelmi tárca első emberének, Persányi Miklósnak múlt pénteken a Népszabadságban megjelent írása – derült ki a Környezet- és természetvédő szervezetek XVI. országos találkozóján Veszprémben, ahol a civilek tanácskozása mellett négypárti plenáris ülésen a szakmapolitikusok is értékelték a kormány eltelt négy évét.
A találkozón a társadalmi szervezetek csaknem hatszáz képviselője közül sokan nehezményezték Persányi mondatait, kiváltképp azt, amely szerint egyes szervezetek gazdasági és politikai érdekcsoportokat szolgálnak ki. Kikérték maguknak, hogy a gazdasági, környezeti célok akadályozó tényezőjének, a „fejlődés kerékkötőjének” és „báránybőrbe bújt lompos farkasnak” könyvelte el a miniszter a zöldmozgalmat.
Medgyesy Balázs, a Fidesz zöldtagozatának elnöke a találkozón azt mondta: az előző négy évben a kormány nem ért el érdemi sikereket, sőt drámaian romlott a környezeti biztonság. Nem kezdődött meg a fővárosi szennyvíztisztító beruházása sem, mégis sikerként könyveli el a szakminiszter. A Vásárhelyi-terv késik, eddig egy tározó sem készült el. – A környezetvédőket valódi partnerekként kell kezelni – reagált Medgyesy Persányi Miklós állításaira.
Gombos András, a környezetvédelmi tárca politikai államtitkára a résztvevők kérdésére válaszolva cáfolta, hogy kormányra kerülésük esetén a zöldtárcát öszszevonnák a földművelésüggyel.
Lakástűz volt Dunaújvárosban, rendőrök mentettek ki egy családot















Szóljon hozzá!
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!