Tiltakoztak a fogyatékosok

Bákonyi Ádám
2006. 03. 21. 0:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Mintegy két-háromszáz megváltozott munkaképességű, fogyatékkal élő ember tüntetett a Parlament előtt azért, mert az őket foglalkoztató célszervezetek támogatási rendszerének megváltoztatása miatt két év alatt mintegy 19000 ember veszítette el munkáját, és további ötezer elbocsátására lehet számítani. Szabó György, a demonstrációt szervező – jelenleg bejegyzés alatt álló – Fészek Fogyatékkal Élők Szakszervezet elnöke nyolcpontos petíciót adott át Göncz Kinga esélyegyenlőségi miniszternek, aki közel egy órán át várakoztatta a megjelenteket, valamint Harrach Péternek, a Fidesz szakpolitikusának.
A petícióban a Fészek követeli, hogy azonnali hatállyal szüntessenek be minden olyan kormányzati és hatósági tevékenységet, mely a megváltozott munkaképességű és fogyatékos emberek foglalkoztatását veszélyezteti, az év végéig pedig minimum húsz százalékkal növeljék a munkahelyek számát. – Nem segélyekből és támogatásokból, hanem saját munkánkból szeretnénk megélni. Amennyiben május elsejéig nem kapunk érdemi válaszokat követeléseinkre, minden héten tüntetünk a Parlament előtt – jelentette ki Szabó György.
Göncz Kinga azzal magyarázta a támogatási rendszer megváltoztatását, hogy számos cég bűncselekményt követett el, amikor törvénytelenül használták fel a fogyatékkal élők foglalkoztatására szolgáló pénzt. A miniszter ígéretet tett arra, hogy hamarosan kifizetik a fogyatékkal élők elmaradt februári és márciusi bérét, valamint hogy a munkájukat elvesztőknek igyekeznek új munkahelyeket találni.
Harrach Péter „üres ígéreteknek” nevezte Göncz Kinga kijelentéseit, és hangsúlyozta: ha egyes cégek jogsértést is követtek el, a problémát nem úgy kell megoldani, hogy közben több ezer fogyatékkal élő veszítse el munkáját.

Komment

Összesen 0 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.


Jelenleg nincsenek kommentek.

Szóljon hozzá!

Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.