A legutóbbi felmérések azt jelzik, hogy szembetűnően csökken a Cseh Szociáldemokrata Párt (CSSD) támogatottsága. A Factum Invenio közvélemény-kutató intézet előrejelzései szerint a júniusban esedékes képviselőházi választásokat a szavazatok 30,5 százalékának birtokában a Polgári Demokrata Párt (ODS) nyerné meg, maga mögött hagyva a 23,5 százalékos támogatottságú CSSD-t. A harmadik helyre 18,8 százalékkal a kommunisták jutnának. Bejutna még a törvényhozásba 9,1 százalékkal a KDU–Csehszlovák Néppárt (KDU– CSL), valamint 7,9 százalékos preferenciával a Zöldek Pártja.
Ha beigazolódnának az előrejelzések, Jirí Paroubek pártja búcsút vehet tervétől, hogy szükség esetén a kommunisták csendes támogatásával alakítana kisebbségi kormányt. Elemzők úgy vélekednek, a legerősebb kormánypárt népszerűség-csökkenésének oka egyebek mellett David Ráth egészségügyi miniszternek a közvélemény jelentős részét felháborító intézkedéssorozata és a zöldek előretörése.
A kormányfő nyíltan bírálta a CSSD választási vezérkarát, hogy a véletlenre bízta a kampánytémák megválasztását. Szerinte a CSSD megyei listavezetői is „totális paszszivitásban” szenvednek
Az európai baloldali pártok vezetőinek mai prágai találkozójára – amelyen részt vesz Tony Blair brit miniszterelnök is – a cseh szocialisták úgy tekintenek, hogy ez az esemény a választási évben kifejező támogatást jelent a CSSD újbóli megerősödéséhez.
Bondi Beach-i tragédia: Ausztrália fontos lépésre készül















Szóljon hozzá!
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!