Akár kilencvenmillióan is megbetegedhetnek az Egyesült Államokban, és a kétmilliót is elérheti a halálos áldozatok száma, ha világjárványt okoz a madárinfluenza. A riasztó becslést az a készülő kormányzati válságterv tartalmazza, amelynek összeállítói szerint a madárvész vírusát a következő hónapokban már biztosan elviszik az amerikai kontinensre a költöző madarak – írta az AP.
A terv még képlékeny, mert az egészségügyi hatóságoknak egyelőre abban sem sikerült egyetérteniük, hogy a védőoltásokat először azok kapják-e, akik foglalkozásuk miatt könnyebben elkaphatják a fertőzést, vagy az idős, legyengült szervezetű emberek és a gyerekek.
A Washington Postban megszellőztetett elképzelések szerint vész esetén meg kell oldani, hogy a számítógéppel dolgozók otthon is elvégezhessék a munkájukat. Kérdés még a szükséges vakcinamennyiség, és hogy mit kell tenni, hogy a kutatólaboratóriumok gyorsan kifejleszthessék az állandóan változó vírustörzsek ellenszerét. A számítások szerint másfél évig tartó egészségügyi válság szükségessé teheti, hogy az Egyesült Államoktól távoli vidékeken nyomják a dollárt.
Gyanús eset Dániában. Nem madárinfluenzában szenved az a koppenhágai egyetemi klinikára szállított huszonöt éves fiatalember, akiről azt gyanították, hogy H5N1-vírus fertőzte meg – jelentette be a hét végén a kórház járványügyi szakértője. A baromfitelepen dolgozó férfit a dél-dániai Falster szigetének egyik kórházába vitték először, majd a fővárosi Rigshospitalban utóbb megállapították, hogy nem szenved madárkórban. Dániában egytucatnyi szárnyasban fedezték fel eddig a H5N1-vírust. Az unió országaiban viszont még nem találtak fertőzött embert.
Rendhagyó kormányinfót tartottak Székesfehérváron














Szóljon hozzá!
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!