Ismét merénylet rázta meg Izraelt

Egy palesztin öngyilkos merénylő által elkövetett robbantás rázta meg Tel-Avivot tegnap délután, legalább heten vesztették életüket, több mint negyvenen pedig megsebesültek. A merényletet az „izraeli agresszió közvetlen következményének” nevezte a palesztin választásokon győztes Hamász, amelynek egyik képviselőjét vasárnap letartóztatták Izraelben.

Hírösszefoglaló
2006. 04. 17. 22:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Legalább hét ember életét oltotta ki tegnap egy palesztin öngyilkos merénylő Tel-Avivban, több mint negyvenen pedig megsebesültek, miután a férfi felrobbantotta magát – jelentette a Háárec izraeli napilap hírportálja. Az Al-Aksza Mártírjainak Brigádjai és az Iszlám Dzsihád is magára vállalta a felelősséget a robbantásért, később kiderült, azt a Ciszjordániából származó Iszlám Dzsihád aktivistája, Szami Szalim Hamad követte el. A zsidó étteremben másodszor hajtottak végre robbantást, január 19-én húsz ember sérült meg ugyanott. A merénylet idején nagy tömeg nyüzsgött a környéken a zsidó húsvét ünnepén. Ez volt az első öngyilkos merénylet azóta, hogy a palesztin választásokon győztes Hamász két és fél héttel ezelőtt átvette a palesztin területek kormányzását. A támadás két órával az izraeli parlament, a knesszet múlt hónapban megválasztott új képviselőinek beiktatása előtt történt.
Mahmúd Abbász palesztin elnök „terrorista támadásnak” bélyegezte a merényletet, és a nemzetközi közösség beavatkozását kérte annak megakadályozásához, hogy tovább romoljon a helyzet a térségben. Abbász szerint a merénylet árt a palesztin nemzeti egységnek és a nép érdekeinek. A Hamász az „izraeli agresszió közvetlen következményének” nevezte az öngyilkos merényletet – közölte az MTI.
A tegnapi támadást megelőző napon az izraeli biztonsági erők őrizetbe vették a Hamász egyik parlamenti képviselőjét, mert az izraeli hatóságok szerint előkészületeket tett egy kelet-jeruzsálemi tüntetés szervezésére. Izrael tiltja a palesztinoknak, hogy politikai tevékenységet folytassanak a túlnyomórészt arabok lakta Kelet-Jeruzsálemben. A kihallgatásra őrizetbe vett Mohammed Abu Teir a második helyen állt a Hamász listáján a januári palesztin választásokon.

Komment

Összesen 0 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.


Jelenleg nincsenek kommentek.

Szóljon hozzá!

Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.