Azt ígéri a kormány, hogy hozzálát a közigazgatási reform megvalósításához, ugyanakkor a jelek szerint bizonyos területeken nem kevesebb, hanem az eddiginél is több vezetői pozíciót hoznak létre, hogy a parlamentben szerephez nem jutó politikustársaikat álláshoz juttassák.
Ebbe a csoportba tartozik például Doszpot Péter volt MSZP-s országgyűlési képviselő, aki már napokkal ezelőtt utalt rá, hogy a Kincstári Vagyoni Igazgatóság (KVI) biztonsági igazgatójaként tevékenykedik tovább. Az MSZP országos listájára fel sem került politikus ennek érdekében április 21-én lemondott mandátumáról, hogy három nappal később, április 24-én kinevezhessék a vezető tisztségre. Doszpot azt nyilatkozta: „Sok emberem lesz, mert a KVI-nek az összlétszáma az valamilyen szinten ellenőrzés alá fog kerülni, és egységes adatvédelmi és biztonságtechnikai koncepció kidolgozására kerül sor.”
A KVI tájékoztatása szerint a közalkalmazottként havi bruttó félmillió forintot kereső Doszpot Péter „életpályája, kiváló képességei és megkérdőjelezhetetlen szakmai teljesítménye garanciát jelent arra, hogy feladatait magas szakmai színvonalon fogja ellátni”. Emlékezetes, korábban Doszpot a Vám- és Pénzügyőrség Országos Parancsnokságánál szeretett volna vezető beosztáshoz jutni – még Medgyessy Péter akkori miniszterelnöknél is lobbizott ennek érdekében –, ám végül elutasították, mivel végzettsége nem felelt meg a kívánalmaknak.
Lapunk szocialista körökből úgy értesült, hogy Lendvai Ildikó, az MSZP frakcióvezetője kérte meg Veres János pénzügyminisztert, hogy találjon megoldást Doszpot problémájára. Ennek érdekében Veres aláírta a KVI szervezeti és működési szabályzatának módosítását, hiszen korábban az intézménynél nem létezett a biztonsági igazgatói poszt, azt létre kellett hozni.
Úgy tudjuk: Lendvaiék keresik a helyet további volt és most mandátumhoz nem jutott MSZP-frakciótagoknak is, mint például Pásztóhy Andrásnak, az agrártárca politikai államtitkárának vagy Vári Gyula volt vadászrepülőnek.
Doszpot Péter az első MSZP-s ejtőernyős
Bár Gyurcsány Ferenc miniszterelnök a választások óta a túlterjeszkedett államról beszél, a reform egyelőre abból áll, hogy ejtőernyősök készülnek az állami intézményekhez. A parlamentből kieső Doszpot Péter volt MSZP-s képviselőnek például a Kincstári Vagyoni Igazgatóságnál kreáltak egy új vezetői posztot.
Komment
Összesen 0 komment
A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!
- Iratkozzon fel hírlevelünkre
- Csatlakozzon hozzánk Facebookon és Twitteren
- Kövesse csatornáinkat Instagrammon, Videán, YouTube-on és RSS-en















Szóljon hozzá!
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!