Folytatódnak a tárgyalások

Munkatársunktól
2006. 05. 04. 23:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A legtöbb kérdésben egyetértettek a pártok az Országgyűlés alakuló ülésével kapcsolatos tegnapi budapesti egyeztetésen, ám az alelnökök számáról és a parlamenti ülésrendről még nem sikerült megállapodniuk. Az egyeztetést követően a pártok képviselői egybehangzóan úgy nyilatkoztak, hogy sok kérdésben, például a bizottságok számának csökkentésében egyetértenek, de eltérő elképzelésük van az alelnökök számáról, valamint a KDNP más álláspontot képvisel az ülésrendről.
Az MSZP nevében nyilatkozó Lendvai Ildikó hangsúlyozta: megállapodtak az alakuló ülés napirendjéről és technikai részleteiről. A fideszes Deutsch-Für Tamás szavai szerint az országgyűlési bizottsági struktúráról később tárgyalnak, figyelembe véve a bizottságok számának csökkentését. Dávid Ibolya, az MDF elnöke elmondta: takarékossági javaslatokat terjesztett elő a megbeszélésen, miszerint csökkentenék a bizottságok és a bizottsági tagok számát, és szabályoznák, hogy egy képviselő egy bizottság munkájában vegyen részt. Eörsi Mátyás SZDSZ-es ügyvivő közölte: a liberálisok kisebb, a kormánystruktúrát leképező bizottsági szerkezetet szeretnének kisebb képviselői létszámmal. Rubovszky György a KDNP nevében elmondta, pártja szerint három alelnökre lenne szükség, valamint ragaszkodnak a magyar parlament hagyományainak megfelelő ülésrendhez, s ennek értelmében az ülésterem Duna felőli oldalán foglalna helyet az ellenzék.

Komment

Összesen 0 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.


Jelenleg nincsenek kommentek.

Szóljon hozzá!

Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.