Lejárt a jegy?

2006. 05. 12. 23:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Friss hír: a miniszterelnök megnevezheti a jegybankelnök utódját. Gyurcsány Ferencé a döntés joga. A taktika hátterében az állhat, hogy a kormányfő ilyen módon a piacot és a kabinetet is felkészíti a Magyar Nemzeti Bank élén várható váltásra. Mint olvasom, a szocialisták Medgyessy kinevezése mellett kardoskodnak.
Alig egy év múlva lejár Járai Zsigmond MNB-elnök mandátuma. Megkezdődtek a találgatások, mi lesz, ki lesz azután. A pénzügyi szaklap is azt szellőzteti, hogy az előző miniszterelnököt jelölnék a jegybank élére. Egy hónapos ez a hír, de azóta is jegeli az MSZP – valószínűleg oka van rá. Beszélik, a két évvel ezelőtti kormányfőváltás idején Medgyessy ígéretet kapott: fontos pozíciót kap, csak megmaradjon a kormánykoalíció. Szakértőink hangoztatták: Medgyessy „nem egy határozott karakter”, a piacokat fel kell készíteni arra, hogy ő lesz az elnök.
Jövőre egyébként nemcsak Járai Zsigmond MNB-elnöknek, három alelnökének is lejár a mandátuma. Vezérként állítólag Surányi György (ő is volt már bankvezér), valamint Urbán László neve is szóba került.
Valamiért nagyon fontos a jegybankvezér személye, főleg a mai megveszekedett gazdasági zűrzavarban. Pártkatona kell a csapat élére, aki megmagyarázza nekünk meg a nagyvilágnak, miért jó az, ami rossz.
Készüljünk fel, hogy a közeli időkben gazdasági kérdésekről és pénzügyi mutatókról, statisztikai görbékről szól a hivatalos híradás. Nyögvenyelősen, csak az nem lát át rajta, aki nem akar. Pedig ott volt ez az elszalasztott tavasz a maga zűrzavarával, a nagy lehetősséggel. Kár az országért.
Én amúgy kedveltem – kedvelem – Járai Zsigmondot.

Komment

Összesen 0 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.


Jelenleg nincsenek kommentek.

Szóljon hozzá!

Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.