Bűncselekmény hiányában a Fővárosi Főügyészség május 8-án megszüntette a tavalyi érettségi tételek kiszivárogtatása ügyében indított nyomozást. Morvai Attila, a Fővárosi Főügyészség szóvivője szerint a nyomozás adatai alapján nem állapítható meg bűncselekmény, és az eljárás folytatásától sem várható eredmény.
Emlékezetes: az oktatási tárca tavaly május 9-én tett bejelentést a Nemzeti Nyomozó Irodánál (NNI), mert olyan információk jutottak a minisztérium tudomására, hogy a hétfői magyartételek már vasárnap este kikerültek egy internetes oldalra. A nyomozás akkor szolgálatititoksértés miatt indult, és meg is gyanúsítottak három személyt, ám kiderült, hogy a tételeket nem minősítették szabályosan, ezért a szolgálatititok-sértést sem lehetett elkövetni.
Az NNI ennek ellenére megkísérelte kideríteni, kik szivárogtatták ki a tételeket, de a több mint 200 tanú kihallgatása ellenére sem sikerült olyan személy nyomára bukkanniuk, aki a bűncselekménnyel gyanúsítható lett volna.
Tegnap egyébként a szokásos bakisorozat mellett zajlottak a német írásbeli érettségik. Tizenhárom iskolában 321 vizsgázónak nem jutott teljes feladatsor, nekik egy-egy feladatlapot kellett külön fénymásolni. Az oktatási tárca a napi gyártásból és szállításból következő rendkívül rövid idővel és bonyolult csomagolási feladattal indokolta a hibák nagy számát. Németből egyébként 28 215 diák vizsgázott. A tanulók 93,6 százaléka középszinten, 6,4 százaléka pedig emelt szinten próbálkozott.
Nyolcvanezren kutattak egy eltűnt kisfiú után Orbán Viktor kérésére















Szóljon hozzá!
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!