Idén immár tizennegyedik alkalommal rendezik meg az Adidas–Samsung Streetball Challenge versenysorozatot, amelynek során ezúttal hét helyszínen kosárlabdázhatnak a vállalkozó kedvűek. Először május 20-án Kőbányán, majd öt vidéki helyszín – Debrecen, Szekszárd, Békéscsaba, Körmend, Székesfehérvár – következik, s a zárás ismét Budapesten lesz, szeptember 16-án a Városligetben. „A játékba bekapcsolódók ezúttal is értékes díjakat nyerhetnek, a legszerencsésebbek pedig élőben megtekinthetik egy NBA-csapat mérkőzését” – mondta az esemény tegnapi sajtótájékoztatóján Kucsera József. A szervezőbizottság elnöke hangsúlyozta, Európában egyedüli, hogy Magyarországon már 1993 óta zajlik a népszerű utcai kosárfesztivál.
A rendezők folytatják az együttműködést a Magyar Speciális Olimpiai Mozgalommal, a streetball ebben az évben is az integráció és a tolerancia értékrendje mentén zajlik. Az idei évben is kosarazni hívják és várják a mozgalom által támogatott értelmi fogyatékos sportolókat.
A streetballmérkőzések mellett természetesen ebben az esztendőben is lesznek ügyességi játékok és kiegészítő programok. A helyszíneken nevezni lehet az évek óta népszerű Adidas 2ball game-re, lesz zsákolóshow, büntető- és hárompontosdobó verseny. A színpadon pedig most is szórakoztató programok várják a helyszínre kilátogató versenyzőket, baráti köröket, családokat.
A streetballra jelentkezők a lebonyolító városok Adidas márkaboltjaiban, illetve a www.streetballnet.hu internetes oldalon nevezhetnek, ennek díja csapatonként 10 ezer forint. A 2006-os streetballversenynaptár a következő: május 20. Kőbánya május 28. Debrecen, június 17. Szekszárd, július 2. Békéscsaba, augusztus 12. Körmend, szeptember 2. Székesfehérvár, szeptember 16. Budapest (Városligeti Műjégpálya).
Most jött el a döntő pillanat, Magyar Péter elbukta a választást















Szóljon hozzá!
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!