Tóthék

2006. 05. 11. 23:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Első fokon kukoricára térdepeltette Tóth Károly szocialista képviselőt minap a Békés Megyei Bíróság. A Legfőbb Ügyészség (LÜ) perelte be a lánglelkű politikust, aki 2004 szeptemberében valami olyasmit nyilatkozott a MTI-nek, hogy szerinte nem járható út, ha az LÜ az ellenzéken keresztül üzengetve szivárogtat ki találgatásokra alapot adó részinformációkat a Kulcsár-üggyel kapcsolatban. Szerinte ha az ügyészségnek tényleges információi vannak, akkor nem a részinformációkat kiszivárogtatva történnének az események az állítólagos Kulcsár-vallomás ügyében – emelte fel mutatóujját a munkásosztály képviselője, majd hozzátette: Demeter Ervinben nagyon jó játszótársat talált az ügyészség.
Néhány nappal ezelőtt egy másik Tóth (őt Andrásnak hívják, államtitkárként tengeti életét, szintén szocialista színekben) kapott sárga lapot a bíróságtól, ő meg egyebek mellett arról híres, hogy esztendeje a Kulcsár-vallomások tetemes részét bezúzatta. Szemfüles nap-keltés riporter ilyenkor szembeállítaná egymással a két Tóthot. Mondja már meg, András bátyám, mi a fészkes fenének kellett oly gyorsan ledaráltatni azt a sok száz oldalas vallomást? Ön pedig, kedves párttársa, tisztelt Károly, beszámolna-e arról, miért zavarja annyira, hogy – ha állítólag ennyire lábbal tipornak jogot és törvényességet az országban – a Legfőbb Ügyészség a sajtón keresztül közöljön híreket (merthogy, ugye, András tokkal-vonóval bedaráltatta a vallomásokat)? Legalább egymással legyenek szinkronban, kedves szocialista Tóthék! Mindenesetre mindkét Tóth fellebbezett.

Komment

Összesen 0 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.


Jelenleg nincsenek kommentek.

Szóljon hozzá!

Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.