A huszonötök Európájában élők több mint harmada képtelen bánni a számítógéppel – derült ki az Eurostat, az unió statisztikai hivatala felméréséből. A nők 39, a férfiak 34 százaléka számítógép-analfabéta. Magyarország a komputert kezelni tudók táborában az utolsók között kullog: honfitársaink 57 százaléka nem ismeri a ma már szinte nélkülözhetetlen eszközt. Dániában és Svédországban ez az arány csupán tíz százalék. A 16 és 24 év közötti korcsoportban hazánk a huszonöt tagország között az utolsó: a magyar fiatalok 34 százaléka nem ért a számítógép kezeléséhez, míg az uniós átlag tíz százalék. Miként a tegnapi sajtókonferencián közölték: az oktatás jelentős szerepet játszik az elektronikus „írástudás” javításában. A képzési szint növekedésével csökken a számítógépes analfabetizmus aránya.
A magyarok fele nem ért a számítógéphez
Komment
Összesen 0 komment
A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!
- Iratkozzon fel hírlevelünkre
- Csatlakozzon hozzánk Facebookon és Twitteren
- Kövesse csatornáinkat Instagrammon, Videán, YouTube-on és RSS-en















Szóljon hozzá!
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!