A Befektetési Alapkezelők és Vagyonkezelők Magyarországi Szövetsége (BAMOSZ) egyetért a kormány azon törekvéseivel, amelyek a költségvetés helyzetének rendezésére irányulnak, ugyanakkor nem mehetnek el szótlanul azon lépések mellett, amelyek véleményük szerint ésszerűtlennek tűnnek, s nem érik, illetve nem érhetik el a tervezett célt – áll a BAMOSZ sajtóközleményében. A szervezet kiemelkedő fontosságúnak tartja a hosszabb távú megtakarításokat segítendő kedvezményrendszer kialakítását, ezért örömmel látta, hogy a változások bejelentésekor szerepelt is a három éven túli befektetésijegy-tartás esetén a kamatadó alóli mentesülés lehetősége, ami ugyanakkor a törvénytervezetből kimaradt.
A kamat- és árfolyamnyereség-adó bevezetésének határidejeként továbbra is 2007. január 1-jét javasolják, mivel a szeptember 1-jei dátum szerintük megoldhatatlan technikai problémák elé állítja a számlavezetőket. Javasolják: a befektetési jegyek visszaváltásakor keletkező jövedelmet csökkenteni lehessen az esetleges veszteséges ügyletekkel, biztosítva, hogy a befektetők csak a tényleges jövedelmük után adózzanak. Nem értenek egyet az önkéntes pénztári munkáltatói támogatás határának a minimálbér 20 százalékára szállítására irányuló javaslattal, mivel a nyugdíj-megtakarításokon belül erősíteni kell az öngondoskodás elvét, amellyel ez nem egyeztethető össze.
Orbán Viktor elárulta, mit fog tenni a karácsonyi szünetben + videó















Szóljon hozzá!
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!