Különösen nagy kárt okozó csalás miatt jogerősen is bűnösnek találta tegnap a Csongrád Megyei Bíróság a szentesi kórház traumatológiai osztályának egykori főorvosát és volt vezetőjét. Geönczeöl Tibort három év, Kovács Ágnest pedig egy év hat hónap letöltendő börtönbüntetésre ítélték.
Miként az a bizonyítási eljáráskor egyértelművé vált, kijátszva a Magyarország és Szerbia-Montenegró között létrejött egyezményt, a szentesi kórház baleseti sebészetén öt évvel ezelőtt úgy végezték el külföldi állampolgárokon az előre tervezett műtéteket, hogy azokat sürgősségi beavatkozásként tüntették fel. A betegek java részét Geönczeöl Tibor operálta az intézmény akkori főigazgatója, Kovács Ágnes tudtával és jóváhagyásával.
A páciensek előzetes megbeszélés alapján jelentkeztek az osztályon, ahol hamis indokkal vették fel őket. A kórlapokon rendszerint csípő- vagy végtagtörés szerepelt. A szerbia-montenegrói állampolgárok szervezetébe ízületi protézist ültettek. Esetükben a beavatkozást azért álcázták sürgősségi ellátásnak, mert így a betegeknek hivatalosan nem kellett fizetniük. A műtétet végző orvos azonban alkalmanként 500-600 német márkát kapott. A két állam közötti egyezmény alapján a költségeket az Országos Egészségbiztosítási Pénztár állta, s emiatt 65 millió forintnyi kár érte az államot. A traumatológus mindvégig tagadta, hogy az operációkért bárkitől pénzt fogadott el.
Ausztráliába látogat az izraeli elnök a terrortámadás után















Szóljon hozzá!
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!