Kialakult egy mutánsa a madárinfluenza emberre is veszélyes H5N1 vírusának, miközben a kórokozó átkerült egy indonéz családon belül egyik családtagról a másikra – közölte a távirati iroda az Egészségügyi Világszervezet tegnapi bejelentése alapján. A mutáns azonban nem fejlődött nagy fertőzőképességű, emberről emberre terjedő változattá – hangsúlyozta Maria Cheng szóvivő.
Egy szumátrai család nyolc tagja fertőződött meg a H5N1 vírussal a múlt hónapban, heten közülük meghaltak. Az egyik betegben, egy tízéves fiúban enyhén elváltozott a kórokozó, kialakult egy kissé eltérő mutáns. A fiú később megfertőzte apját – olvasható a jelentésben, amelyet egy tegnapi jakartai tanácskozáson osztottak szét. Nem a nyilvánosságnak szánták a dokumentumot, de hírügynökségek hozzájutottak és közzétették.
Ez az első valószínű esete a kórokozó emberről emberre való átterjedésének – kommentálta a hírt Tim Uyeki epidemiológus, az amerikai járványügyi hivatal munkatársa. Hozzátette: pánikra nincs ok, a vírus az apa halála után elpusztult, és nem jutott a családon kívülre.
Riasztó adatok. Indonéziában a madárvész sokkal elterjedtebb a háziszárnyasok között, mint azt gondolták, és még tovább súlyosbodhat a helyzet, ha nem hoznak sürgős intézkedéseket – vélekedett tegnap Jakartában az ENSZ élelmezési és mezőgazdasági szervezetének (FAO) egyik szakértője. Jeff Mariner – az MTI szerint – beszámolt arról, hogy Jáva szigetének 12 megyéjében január és május között 78 fertőzésgócot találtak, ami azt jelenti, hogy minden tizedik gazdaság fertőzött volt. Ezek a számok csak a terület harmadára vonatkoznak, mivel emberhiány miatt nem tudtak több felmérést készíteni. Éppen ezért a FAO szakemberképző-programját ki akarják terjeszteni Bali és Szumátra szigetére is.
Trump olyant tesz, amire három évtizede nem volt példa















Szóljon hozzá!
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!