The Guardian
A baloldali brit lap publicistája óv attól, hogy elhamarkodottan ünnepeljenek azok, akik úgy hiszik, hogy az al-Kaida egyik irányítóját megölték. Akkor is ünnepeltek, amikor Huszeint elfogták, és azt hitték, hogy Irak megnyugszik. Nem így történt. Az-Zarkávit az Egyesült Államok és egyes médiumok „építették fel” a fo szörnyeteggé, de a polgárháború nélküle is folytatódni fog.
Truthout
A Szabad Szakszervezetek Nemzetközi Szövetségének most megjelent világjelentésérol számol be az amerikai hírportál A munkások jogainak brutális elnyomása címmel. 2005-ben világszerte 115 szakszervezeti aktivistát öltek meg; 1600 aktivistánál is többet támadtak meg, és 9000-et tartóztattak le. A szakszervezetek szempontjából a legveszélyesebb terület Latin-Amerika, és azon belül is Kolumbia a gyilkosságok, megfélemlítések és halálos fenyegetések „rekordere”.
AFP
Pierre Besnainou, az Európai Zsidó Kongresszus feje sürgette a horvát kormányt, hogy keményebb törvényekkel küzdjön az antiszemitizmus ellen, és elítélte az országban élo zsidók ellen elkövetett incidenseket – jelenti Zágrábból a francia hírügynökség.

Ezt elkapták a zsaruk: minden autós álma vált valóra – videó