Ötvenmilliárd leépítésekből

Évi ötvenmilliárd forint megtakarításra számít a kormányzat abból, hogy a közszférában 12 500-zal, a minisztériumokban kétezerrel, az egyéb igazgatási intézményekben nyolcszázzal lesz kevesebb álláshely, illetve jelentősen csökken például a központi költségvetési intézmények száma.

Tábori Gabriella
2006. 06. 29. 23:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Összevonások, megszüntetések, átcsoportosítások – az eredmény: a közszférában 12 500-zal, a minisztériumokban kétezerrel, az egyéb igazgatási intézményekben, háttérintézményekben nyolcszázzal csökken az álláshelyek száma. Ezzel együtt a központi költségvetési intézmények száma 823-ról 598-ra, az államhoz tartozó, közpénzekből működő cégek, alapítványok száma pedig 305-ről 249-re csökken. Mindez Szilvásy György kancelláriaminiszter szavaiból derült ki a tegnapi kormányszóvivői tájékoztatón. Az intézkedések nyomán a kormányzat ötvenmilliárd forintos éves megtakarításra számít. Az intézkedések valódi céljának az állami feladatok csökkentését, kisebb ráfordítással nagyobb hatékonyság elérését nevezte. Az elbocsátásra várók legnagyobb, 12 500 fős csoportját ez év végéig értesítik.
Kérdésre a megszűnő intézmények között említette a Honvédelmi Minisztérium Nemzetközi Rendezvényszervező Hivatalát, a balassagyarmati, a nagykanizsai és a szombathelyi határőr-igazgatóságot. A fejezetek közötti átadás többek között kulturális intézményeket érint majd, illetve megszűnik az önállósága a Központi Adatfeldolgozó, Nyilvántartó és Választási Hivatalnak, valamint a Kormányzati Frekvenciagazdálkodási Hivatalnak. Hozzáfűzte: ez év októberéig áttekintik a rendőrség, a határőrség, a Rendőrtiszti Főiskola és a nemzetvédelmi egyetem feladatellátását. Arról is beszélt Szilvásy, hogy az általa vezetett kancellária öt szakállamtitkárral működik majd. A névsor: Dudás Ferenc, Gémesi Ferenc, Kovácsné Szilágyi Farkas Zsuzsanna és Tóth Miklós. Az ötödik, stratégiai tervezéssel foglalkozó szakembert még nem jelölték ki. Elhangzott az is, hogy informatikai kormánybiztosként az év végéig a kancellárián dolgozik Simon Géza, akinek a „jogszabályi háttér előkészítése” lesz a dolga.
Kitérő választ adott Szilvásy György munkatársunknak, amikor a Bajnai Gordon Nemzeti Fejlesztési Ügynökség élére történt kinevezése ellen hétfőre tervezett Hajdú-Bét-es tüntetés kapcsán kérdezte. Szilvásy türelmet kért álláspontja kifejtésével hétfőig, amikor az ellenzék ugyanezen ügyet firtató interpellációjára kénytelen lesz választ adni a parlamentben. A Hajdú-Bét károsultjai – akik Bajnait is hibáztatják kilátástalan helyzetükért – emlékeztetnek rá, hogy a 2005. március 13-án, a Gyurcsány Ferenc által ellenjegyzett agrármegállapodásban a kormány vállalta, hogy rendezi a termelők kárát, aminek csak részben tett eleget.

Komment

Összesen 0 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.


Jelenleg nincsenek kommentek.

Szóljon hozzá!

Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.