Rácz sem megy el a központi ünnepre

Joó István
2006. 06. 14. 23:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Nem rendezünk közös ötvenedik évfordulós ünnepet azzal a kommunista gyökerű hatalommal, amely a saját oldalára szeretné átrángatni a forradalom és szabadságharc kivégzett miniszterelnökét – hangsúlyozta tegnap Rácz Sándor, a hajdani Központi Munkástanács elnöke az Élő ’56-osok elnevezésű ernyőszervezet nevében. Rácz jelképesnek lépésnek szánja, hogy ő maga Nagy Imre 1958. június 16-i kivégzéséről sem a jelenlegi kormánnyal együtt emlékezik meg.
E hét péntekén az egyik párizsi temetőben koszorúzza meg – franciaországi ötvenhatosok társaságában – a mártír miniszterelnök emlékművét. Hírül adta: az októberben hazalátogató emigráns ötvenhatos-szervezetek sem az úgynevezett központi ünnepségeken vesznek részt, hanem a hiteles forradalmárokat tömörítő Élő ’56-osokén. A munkástanácselnök szerint nem lehet figyelmen kívül hagyni, hogy Nagy Imrét Kádárék „tüskésdrótba” csomagolva ásták el, majd hét év múlva a rabtemetőben szemétbe helyezték. „Ma is szemétben nyugszik” – állította. Rácz azt is hangoztatta, hogy Nagy kivégzése előtt utolsó szavaiban arról tett bizonyságot, hogy szakított a kommunista párttal, és mindenestül a nemzeti üggyel azonosult.
A Gyurcsány-kormány által október 23-án a Felvonulási téren felavatandó „központi emlékművel” – amely ellen az ötvenhatosok változatlanul tiltakoznak – kapcsolatban jellemző adalékul azt mondta el: bár a társadalmi előkészítő bizottság beszavazta a pályázatelbíráló bizottságba, a Miniszterelnöki Hivatal egyszerűen nem hívta meg őt a pályázatokról döntő zsűribe.

Komment

Összesen 0 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.


Jelenleg nincsenek kommentek.

Szóljon hozzá!

Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.