Minden jel szerint rendezte sorait a szerb alvilág. A minap találták meg a Djindjics-per védett tanújának a felismerhetetlenségig megégett holttestét egy benzintöltő állomáson. Zoran Vukojevics – alvilági nevén Vuk – vádalkut kötött, s igen értékes információkat szolgáltatott a rettegett zimonyi klánról és a kormányfő elleni merénylet részleteiről. Ezt megelőzően Zoran Povics holttestét találták meg egy hotelszobában. Mindketten a zimonyi klán, bűnszövetkezet tagjai voltak.
A vádalkut kötő bűnöző (aki korábban rendőr volt) vallomásában mindenre kitért: elmondta, hogyan gyilkolt a klán, hogyan rabolt el embereket, hogyan irányította a drogkereskedelmet, s hogyan tervezték meg a szerb miniszterelnök meggyilkolását. (Mint ismeretes, nem egy merényletet kíséreltek meg Zoran Djindjics ellen.) Tanúvallomása volt a vádirat legnagyobb támasza. Vuk olyan alvilági vezetőket vádolt meg, akik jelenleg szökésben vannak, s akik veszélyt jelentettek rá. Milorad Ulemek ellen is vallott, akinek a keze a börtönből is messze ér. A kihallgatás zárt volt, mégis sok minden kiszivároghatott azokhoz, akik eldöntötték a tanú likvidálását.
Mindezek után enyhén szólva furcsa, hogy a rendőrség megszüntette a tanú védelmét. Nem önszántából, hanem a tanú kérésére. Egyes elemzők szerint ezt még kérésre sem tehette volna meg, hiszen a bűnözők már nem az első védett tanút gyilkolják meg: két évvel ezelőtt Kujo Krijestoracot ölték meg, mert látta az egyik vádlottat a merénylet színhelyén. Más kérdés, hogy Vuk mennyire bízott a biztonságiakban. Inkább saját testőrséget fogadott. Mindezek azt bizonyítják, hogy a szerb alvilág ismét megerősödött, a Djindjics-gyilkosságot követő Szablya hadművelet nem ejtett rajta végzetes csapást. Ám a rendőrség gyengeségére is rámutat, de arra is – mint az egyik ügyvéd fogalmazott –, hogy a bűnözők ismét közel kerültek az államhoz.
Ulemek ismét szervezi és irányítja a halálosztagokat – kommentálta a zimonyi klán két tagjának meggyilkolását Vuk Draskovics, a Szerb Megújhodási Mozgalom vezetője, külügyminiszter. Szerinte ez nem így lenne, ha Ulemek és tettestársai negyven évet kaptak volna. Most azon munkálkodnak, hogy lehetetlenné tegyék az ítéletet a Djindjics-perben. Honnan tudja a belügyminiszter, hogy bandák közötti leszámolásról van szó? – tette fel a kérdést Draskovics. Valakit elfogtak, s az mondta? Draskovics nem kímélte a bíróságot sem. A Demokrata Párt a két gyilkosság után a belügyminiszter sürgős menesztését követelte.

Vége van! Nem kicsit, nagyon! – Gyurcsány Ferenc tündöklése és bukása