Schmitt Pál néppárti EU-parlamenti képviselő, az EU– Horvátország parlamenti vegyes bizottság elnöke és a szocialista Hannes Swoboda, osztrák európai parlamenti képviselő, a Horvátország uniós csatlakozásával foglalkozó jelentés raportőre csütörtök délelőtt az Európai Parlamentben (EP) tartott sajtótájékoztatójukon egyöntetűen hangoztatták: az uniónak fontos, hogy a román–bolgár csatlakozást követően Horvátország legyen az unió következő tagországa.
Swoboda annak a véleményének adott hangot, hogy Horvátország már „új alkotmányos alappal” lesz az akkorra 27 tagot számláló közösség tagja, hiszen a jelenlegi dokumentumok módosítása nélkül újabb tagok nem lennének felvehetők. A két képviselő úgy becsülte, hogy Horvátország 2009 és 2011 között lehetne tagja az uniónak.
Schmitt Pál fideszes EP-képviselő kijelentette, hogy a horvát nép egyértelműen Európához tartozik, és hozzátette: Horvátország zárja a bővítési folyamatot az unióban. A magyar néppárti képviselő a sajtónak elmondta azt is, hogy az Európai Bizottságnak küldött jelentés azt ajánlja, Zágrábbal máris megindíthatók a vámuniós fejezetre vonatkozó tárgyalások. Schmitt kifejtette: a horvát gazdaság igen erős, az országban alacsony az infláció, és stabil a nemzeti valutának a külföldi valutákhoz mért értéke. A két képviselő a sajtótájékoztatót Horvátország függetlenségének tizenötödik évfordulója alkalmából tartotta.

Szívszorító, ahogy a szegedi sztársebész az utcán segít a rászorulóknak