Nem sokkal az esti imák végeztét követően egy tartálykocsi érkezett az amerikai katonáknak otthont adó, kerítéssel körbevett épületegyüttes kapujához, ám sofőrje nem tudott a behajtáshoz szükséges papírokat felmutatni, ezért nem engedték be. A férfi megfordult a nagyméretű járművel, és távozott, ám csak a kerítés mentén tett meg egy rövid távolságot, majd megállt egy nyolcemeletes lakóházzal szemben, ahol az Irak feletti légitilalmi övezetet ellenőrző amerikai katonák voltak elszállásolva. Az őrség a sikertelen bejutási kísérlet óta szemmel tartotta a tartálykocsit, és amikor azt látták, hogy leparkol, sofőrje pedig kiugrik, és egy arra jövő autóba száll át, ráébredtek a veszélyre. Riadót rendeltek el, és megkezdték az épületek kiürítését, de a robbanásig hátralévő mintegy négy perc nem volt elégséges a leginkább veszélyeztetett objektumok teljes evakuálásához. A tíz tonna TNT-egyenértékű robbanás katasztrofális hatást váltott ki: a nyolcemeletes lakóház homlokzati része leszakadt, hasonlóan az egy évvel korábban, Oklahoma Cityben elkövetett merénylethez. Több kilométeres körzetben betörtek az ablakok, mintegy tucatnyi egyéb épület is megsemmisült vagy súlyosan megrongálódott. Ha az őrség tagjaként egy törzsőrmester nem ismeri fel a veszélyt, a halálos áldozatok száma akár a többszöröse is lehetett volna – áll a visszaemlékezésekben.
A 2001. szeptemberi támadásokig a hobári merénylet jelentette a legközvetlenebb tapasztalatot az amerikai haderők számára a terrorral kapcsolatban. A nyomozás azonban csak részeredményeket hozott: az FBI és a Pentagon vizsgálata szerint egy iráni támogatású Hezbollah-csoport derítette fel a terepet, állította össze a robbanószerrel töltött tartálykocsit, majd hajtotta végre az akciót. Bill Clinton állítólag visszatartotta a vizsgálatot, mert nyitni kívánt Irán felé.
Ukrán vezérkar: eltaláltak egy kőolajterminált a Krasznodari területen















Szóljon hozzá!
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!