Nem különösebben érdekelte a magyar piac a befektetőket, a hét közepén a várt határozott irány kialakulásával szemben iránytalanság keletkezett. Elemzők elmondták, hogy a reggeli komolyabb megugrásnak nem volt alapja, a délutáni letargikus állapotot viszont az okozta, hogy a tengerentúlon a befektetők a közeljövőben megjelenő negyedéves adatokra összpontosítottak. Az amerikai piacokra negatívan hatott az a bejelentés is, amely szerint a Microsoft az Európai Bizottságtól 280,5 millió eurós bírságot kapott, mert nem hajtotta végre az EU 2004-es figyelmeztetését, hogy jobban ossza meg a piacon csaknem egyeduralkodó Windows-kezelőrendszere műszaki adatait a konkurenciával. Ha a cég július végéig továbbra sem tesz eleget a feltételeknek, a bírság augusztus 1-jétől napi 3 millió euróra nőhet.
Az EU-bizottság 2004-ben, piaci túlsúllyal való visszaélés címén, 497 millió eurós bírságot szabott ki a Microsoftra. Abban az évben a cégnek 8,2 milliárd eurónak megfelelő adózott eredménye volt, úgyhogy a versenytársak kevesellték a rekordméretű büntetést, annál is inkább, mert szerintük a Microsoft azóta sem tett eleget kötelezettségének. A szoftvergyártóról szóló bejelentések hatására New Yorkban a technológiai részvények mélyrepülésbe fogtak. A magyar piac a Microsoft okozta gyengülési hullámot már nem nagyon érzékelte, sőt ellenkező irányú elmozdulást produkált a magyar mutató a zárás előtti pillanatokban. Reggel a BUX százpontos emelkedéssel indított, a nyitást egy erőteljes 400 pontos megugrás követte. Délutánra a befektetők hirtelen jött vásárlási kedve elpárolgott, így a BUX is előbb előző záróértékére, majd az alá csúszott vissza. A nap végén jelentkező enyhe korrekció arra volt elegendő, az indexet a pozitív tartomány billentse, így a tőkepiaci indikátor 68,62 pontot emelkedve fejezte be a napot.
A 23,6 milliárd forintot éppen csak hogy meghaladó forgalom mellett a vezető részvények köréből drágulással zárt a Mol és a Magyar Telekom, a Richter viszont gyengülőben volt, az OTP kurzusa változatlan maradt. Az olajipari cég részvényei 200 forinttal, a távközlésiek 23 forinttal erősödtek. A nagyobbik gyógyszergyártó 750 forinttal lett olcsóbb, az Egis viszont 20 forinttal drágult. A kis forgalmú részvények sorából említésre érdemes volt a többnapos emelkedést produkáló Rába, amely tegnap 1,03 százalékkal gyengült, valamint a 0,6 százalékkal visszaeső BorsodChem is. A vegyipari cég kisbefektetőit az a tény keserítette el, hogy várhatóan az idén még sorra kerülhet a cég tőzsdei kivezetése. Az esetleges felvásárló már most meghatározta a 3 ezer forintos ajánlati árszintet is, ami csupán 220–250 forintos felárat tartalmaz a napokban elért 2780 forintos jelenlegi szinthez képest. A bankközi devizapiacon a forintnak sikerült a keddi 277 forintos szint közelében megkapaszkodnia, ami azt jelenti, hogy a forint tovább követheti az erősödési irányvonalat. Meglepetésre a piac nem reagált tegnap a szlovák koronát erősítő pozsonyi központi lépésekre. A szlovák jegybank nyíltpiaci beavatkozással igyekezett följebb tornászni a korona árfolyamát, amely a június 17-i választások, illetve a kormányváltás óta gyengélkedik. Ez azt jelentette, hogy a jegybank koronát vásárolt euró ellenében nagyobb tételben. A kereskedők szerint a bank 38,71 korona/eurónál kezdett vásárolni, és kora délutánra 38,60/euróra tolta fel a szlovák koronát.
A magyar pénz- és tőkepiacon kialakult hangulatról azt nyilatkozták az elemzők, hogy hosszú távon emelkedést várnak a piacoktól, a negyedéves amerikai vállalati adatok megjelenéséig nem számíthatunk komolyabb megugrásokra, de a céges hírek jónak ígérkeznek. Amennyiben a piacnak megfelelő eredmények kerülnek napvilágra, úgy a piac határozott emelkedéssel fog arra reagálni.

Közel havi egymilliót visznek haza a 444 újságírói – jól fizet a külföld