Felmentették Molnár Csabát

Az ismételt eljárás során első fokon újból felmentették Molnár Csabát, a K&H-ügy volt főnyomozóját a Nógrád Megyei Bíróságon. Államtitoksértés vonatkozásában az ítélet jogerőssé vált, míg hivatali visszaélés és vesztegetés vádpontban az ügyész fellebbezett. Az időközben leszerelt alezredest többek között azzal vádolják, hogy kisebb ajándékokat fogadott el egy pénzmosással gyanúsított pénzváltótól.

Gyulasi Georgina
2006. 07. 12. 23:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Felmentette első fokon Molnár Csabát, a K&H-ügy egykori főnyomozóját a Nógrád Megyei Bíróság, hivatali visszaélés és az államtitoksértés ügyében bűncselekmény hiányában, a vesztegetés vádpontjában pedig bizonyítottság hiányában. A vesztegetés és a hivatali viszszaélés vádpontban hozott ítéletet az ügyész megfellebbezte, ami így nem emelkedett jogerőre, azonban államtitoksértés vonatkozásban tudomásul vette a felmentést, az ítélet ezen pontja jogerős. Az ügyészség vádirata szerint Molnár vádlott-társainak telefonon államtitkokat és pénzmosásgyanús esetekre vonatkozó bejelentések adatait szivárogtatta ki, és pénzmosókat jogtalan előnyhöz juttatott kis értékű ajándékokért cserébe.
Az ítélet indokolása rámutatott: nem volt szó államtitokról, amikor a másod- és harmadrendű vádlottal beszélt Molnár Csaba. Továbbá a bíró szerint hivatali visszaélés sem történt. Vesztegetés vádpontban nincs adat arra, hogy szívességet tett az ajándékokért cserébe. Molnár Csaba elmondása szerint azért kapta az ajándékokat a szír származású vádlott-társától, hogy miután visszatért Szíriából fenntartsák kapcsolatukat. A K&H-ügy egykori főnyomozója jelenleg a Bárándy és Társai ügyvédi irodánál dolgozik. Molnár ügyében akkor indult új eljárás, amikor 2005 októberében a Fővárosi Ítélőtábla hatályon kívül helyezte az elsőfokú felmentő ítéletet. A volt nyomozót azzal vádolják, hogy kisebb ajándékokat fogadott el (egy pár száz forint értékű tolltartót és karkötőt, valamint süteményt) egy pénzmosással gyanúsított pénzváltótól és ezért államtitkokat szivárogtatott ki.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.