Foghíjas széksorok fogadták tegnap Gyurcsány Ferenc miniszterelnököt a Csepeli Munkásotthonban. A kormányfő ezt azzal magyarázta, hogy sokan vannak jelenleg szabadságon. Gyurcsány jobbára a megszorító intézkedéseket ecsetelte a hallgatóságnak, és kifejtette, hogy ezeket „a végére Magyarország érteni fogja”. „Azt fogja mondani a végén Magyarország: miniszterelnök úr, jó, hogy megtették!” – előlegezte meg magának egy ország háláját.
A kormányfő azt ígérte, hogy „ha a világ nem fordul ki a négy sarkából”, akkor a bejelentetteken túl további megszorításokra már nem kerül sor. Ugyanakkor, mint kiderült, vannak kivételek, mert mint mondta, következik még az egészségügy, a közlekedés, a nyugdíjrendszer, valamint a vagyonadó bevezetése, illetve a rokkantnyugdíjazás szabályainak felülvizsgálata. A vagyonadóval kapcsolatban jelenleg az értékhatáron folyik a vita, amely valahol 20 és 40 millió forint között lesz családi ingatlan vagyononként. Gyurcsány Ferenc szerint 2007 tavasza lesz a legrosszabb, és 2008 második felétől javul a helyzet, ekkortól megint gyorsul a gazdaság, és csökken az infláció.
Arra a lakossági kérdésre adott válaszából, hogy miért nem indít az MSZP saját főpolgármester-jelöltet, kiderült, hogy komolyan tart Tarlós Istvántól, a Fidesz jelöltjétől. Mint kifejtette, ha külön indulnának a koalíciós pártok, előfordulhatna, hogy nevető harmadikként a jobboldali jelölt győz.
Gyurcsány fellépését megelőzően fideszes aktivisták osztottak szórólapot Csepel több pontján. A kampányban osztogatott szocialista ígéretlevélre emlékeztető szórólapjukon azt kérdezték, hogy a polgárok vajon a milliós tandíjakra, a 30 százalékos gázáremelésre, illetve az ingatlanadóra adták-e a voksukat. Gyurcsány bevonulásakor egy hölgy meghívta a teremben tartózkodókat a Kossuth térre, hogy együtt tiltakozzanak a Gyurcsány-csomag ellen, őt kitessékelték.
Totális megtévesztés a baloldali sajtó részéről: a valóság az, hogy nem vehetnek tőkealapok termőföldet!















Szóljon hozzá!
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!