Olvasóinktól

Olvasóinktól
2006. 07. 06. 23:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Horváth Pál (Budapest): Olvasva Szerető Szabolcs héten közölt jegyzetét a Blikk főszerkesztőjének Gyurcsány általi lemondatásáról, azt jelzi, hogy a miniszterelnök totális hatalomkoncentrációja (és személyiségzavaros önimádata) kiterjedt már a magántulajdonú, független bulvársajtóra is. Ami eléggé döbbenetes. Ilyen durva kormányzati beavatkozás már a pártállam utolsó éveiben is kínos volt, nemhogy 16 évvel a rendszerváltás után.

Kocsisné Tarnóczay Györgyi (Keszthely): Vidéken élek, de nagy érdeklődéssel figyelem az előzetes megnyilvánulásokat a főpolgármester-választásokkal kapcsolatban. Bár nem egyenesen, de burkoltan már a miniszterelnök is elismerte, hogy a választási kampány során nem mondtak igazat. Vajon azok a budapesti szavazók, akik a hatalomban tartották őket, mikor veszik észre, hogy pestiesen szólva át lettek verve? A jelenlegi főpolgármester ténykedése nemcsak verbálisan, de a valóságban is ellenőrizhető tizenhat év óta. Vajon félre tudják-e tenni az emberek a politikai elfogultságukat a következő őszön városuk érdekében? Ha adva van egy ember, akinek tevékenysége ezen a téren sikeresen bizonyított, tervei hihetően egyenesek, támogatni fogják-e őt, vagy romlik tovább a valaha csodaszép fővárosunk?

Ankerl Géza (Svájc): A szlovákiai, romániai politikai események mutatják, hogy az utódországok magyar kisebbségei nyelvhasználatának lehetőségét nem lehet attól függővé tenni, hogy éppen milyen kormány van hatalmon, s attól sem, hogy magyar politikai párt abban részt vesz-e, vagy sem. A magyar nyelv hivatalos és nyilvános használata csak jogokra épülhet, s nem lehet a mindenkori politikai széljárásnak kiszolgáltatva. Ezért elkerülhetetlen, még ha nehéz és elkésett is, hogy a magyar kormány, az utódországok kormányaiban részt vevő magyar pártok, valamint a magyar civil szervezetek az EU, az ET, sőt az ENSZ fórumain módszeresen fellépjenek a jogrevízióért, küzdjenek a legalábbis a tömbben élő magyarság jogi státusának felértékeléséért. Úgy, mint azt a baszkok, katalánok, dél-tiroliak vagy éppen a finnországi svédek tették és teszik.

Komment

Összesen 0 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.


Jelenleg nincsenek kommentek.

Szóljon hozzá!

Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.