BA Zrt.: a fejlesztések 2007-ben kezdődnek

Már nyolc hónapja van brit tulajdonosa a Budapest Airport (BA) Zrt.-nek, de kívülről semmit nem változott Ferihegy. A tervezett fejlesztésekből még semmi nem valósult meg. A repülőteret üzemeltető társaság menedzsmentje nyugalmat akar a munkájához, ezt azonban időnként megzavarja az érdekképviseletek vagy egyes dolgozók – a BA Zrt. egy-egy intézkedését megkérdőjelező – hangja.

Hunyor Erna
2006. 08. 06. 23:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Többen szerkesztőségünkhöz fordultak észrevételeikkel, amelyekre Steve Hardwick, a BA Zrt. vállalati és közkapcsolati igazgatója válaszolt. Elmondta, hogy az év végére felére csökkentik a társaság dolgozói létszámát, megszüntetik a Business Centert, eladják a földi kiszolgálási és a minibuszüzletágat, valamint a RÜK Kft.-t, és kiszervezik a parkolóüzemeltetést, a takarítást.
A múlt héten Budapesten járt Rafael del Pino, a Grupo Ferrovial elnöke, a BA Zrt.-t tulajdonló brit BAA új tulajdonosának első embere, aki azt nyilatkozta: a magyar állammal kötött privatizációs szerződésben foglaltakat teljesíteni kell, s ez megszabja a cég mozgásterét.
Továbbiak az 5. oldalon

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.