Észak-Korea nem fogad el segélyeket

Több mint tízezer halálos áldozata is lehetett az elmúlt hetek áradásainak Észak-Koreában – állítja egy dél-koreai segélyszervezet. A helyi Vöröskereszt közben elutasította a felajánlott külföldi segítségeket, mondván: a kommunista ország egyedül is boldogul a helyzettel.

Hírösszefoglaló
2006. 08. 02. 23:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Jóval többen vesztették életüket Észak-Koreában a heves esőzések miatt múlt hónap közepén pusztító áradásokban és földcsuszamlásokban a hivatalosan közölt néhány száznál – jelentette be tegnap a szöuli székhelyű Good Friends (jó barátok) segélyszervezet, amelynek fő tevékenységi területe az északi menekültek támogatása. Az International Herald Tribune híradása szerint a szervezet munkatársai úgy tudják, a természeti csapások miatt tízezernél is többen haltak meg vagy tűntek el, miközben hozzávetőleg másfél millióan váltak földönfutóvá. Ugyancsak tegnap közölte a dél-koreai Vöröskereszt, hogy az északi szomszédnál tevékenykedő kollégáik elutasították a felajánlásaikat. Az észak-koreaiak állítólag megköszönték a jó szándékot, de nem fogadtak el semmit.
Megfigyelők szerint az országban az éhínség a kilencvenes évek második felében pusztító áradások óta kétmillió ember életét követelte. Ezért Észak-Korea rászorul a külföldi (elsősorban kínai és dél-koreai) segítségre. Annál inkább, mert a júliusi áradások százezer hektáron mosták el a termést, így hosszú hónapokig kérdéses lesz, mivel etetik az ország 23 millió lakóját. A visszautasítás ellenére egy ugyancsak szöuli székhelyű, magánkézben lévő segélyszervezet, a JTS Korea kétszáz tonna lisztet, 38 ezer csomag tésztát, ruhákat, gyertyákat, takarókat és gyógyszereket indított útnak az észak-koreai határ felé. Dél-Korea hivatalosan július ötödikén, az északiak rakétakísérletei miatt leállította a segélyezést.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.