Több mint százhúsz napja nem tudható, kik lehetnek azok a rejtélyes merénylők, akikről Gyurcsány Ferenc kormányfő március 28-án rendkívüli sajtótájékoztatón úgy számolt be: a szlovák információs hivataltól egy héttel korábban kapott értesítés szerint bűnözői csoportok a magyarországi politikai helyzet destabilizálása szándékával robbantásokat kívánnak elkövetni a választási nagygyűlések helyszínein. A miniszterelnök ismertetőjét megelőzte a Népszabadság aznapi számában megjelent cikk, amelyben a kormány közeli napilap Pozsonyból származó információkra hivatkozva közölte: a szlovák információs hivatal (SIS) fokozott óvatosságra intette a magyar Nemzetbiztonsági Hivatalt, mert értesüléseik szerint megeshet, hogy dunaszerdahelyi szervezett bűnözői körök a kampány finisében robbantásokat hajtanak végre Magyarországon.
Gyurcsány Ferenc az említett napon azt is elmondta, a merényletek végrehajtásával összefüggésbe hozható bűnözői kör egy, a magyar rendőrség előtt is jól ismert, a szervezett bűnözés világához tartozó csoport három tagja. Egy nappal később Petőfi Attila, a Nemzeti Nyomozó Iroda (NNI) helyettes vezetője sajtótájékoztatón mutatta be Ludovit Satornak (Sátor Lajosnak), a szlovák alvilág ismert figurájának a fényképét, aki ellen a szomszédos ország rendőrsége még 2000-ben zsarolás és más bűncselekmények miatt adott ki nemzetközi elfogatóparancsot. Petőfi ekkor elismerte, hogy sem Satorral, sem pedig a kormányfői bejelentésben szereplő másik két férfival szemben nem áll fenn a személyre szóló megalapozott gyanú, és közölte, hogy az ügyben nyomozást rendeltek el.
– A Fővárosi Főügyészség szeptember 30-ig, újabb két hónappal hosszabbította meg a terrorcselekmény előkészületének megalapozott gyanúja miatt, továbbra is ismeretlen tettes ellen folytatott nyomozás határidejét – közölte tegnapi érdeklődésünkre a vádhatóság szóvivője.
Emlékezetes: a kormányfői bejelentés nyomán a MIÉP–Jobbik Harmadik Út választási szövetség április 29-én rémhírterjesztés bűntettének alapos gyanúja miatt ismeretlen tettes ellen juttatott el feljelentést a Fővárosi Főügyészséghez. Úgy látták: mind Gyurcsány, mind a Népszabadság indokolatlanul elébe ment az ilyenkor szokásos eljárás eredményeinek, félelmet keltettek, és megpróbálták megingatni az emberek demokráciába vetett hitét. Molnár Tamás (Jobbik) tegnap azt közölte: két hete kapta kézhez az NNI nyomozást megszüntető határozatát, amelyben közölték vele, hogy sem a lap, sem a miniszterelnök nem valósította meg a feljelentésben foglalt bűncselekményt, és nem látnak okot a vizsgálat folytatására.

Szörnyű motorosbaleset Pécsváradon; kiderült, ki hibázott