Irak: gyilkosság az ünnepen
Bagdad. Szunnita orvlövészek síita zarándokokat ért támadásában legkevesebb tizenöt ember életét vesztette, több mint kétszázan megsebesültek Bagdadban. A hét végén több ezer síita hívő érkezett a 799-ben mártírhalált halt Musza al-Kázímnak a tiszteletére minden évben megrendezendő ünnepségsorozatra. (MTI)
Véres összecsapás
Kandahár. A tálibok 71 harcosa vesztette életét a tegnapra virradó éjszakán Afganisztán déli részén az afgán kormány katonáival, valamint a NATO vezette nemzetközi erőkkel vívott ütközetben. (MTI)
Irán folytatja az urándúsítást
Teherán. Irán nem tervezi az urándúsítás felfüggesztését – közölte tegnap Hamid Reza Aszefi iráni külügyi szóvivő, akinek nyilatkozata két nappal az Irán által megjelölt dátum előtt hangzott el, amikorra a teheráni vezetés választ ígért az ENSZ BT öt tagjának és Berlinnek a csomagtervére, amelyben nukleáris és gazdasági együttműködést ajánlanak a dúsítás felfüggesztéséért cserébe. (MTI)
Izraeli kitüntetés egy magyar nőnek
New York. Zsidók II. világháborúban történt megmentéséért az izraeli kormány kitüntetett egy Egyesült Államokban élő magyar nőt. Clara Ambrus-Baer 1944-ben bújtatott el olyan zsidókat, akiket minden bizonnyal haláltáborba hurcoltak volna. (MTI)

Zápor és 30 fokos hőség várható