Izraeli illetékesek bejelentették, Tel-Aviv addig nem oldja fel légi és tengeri blokádját Libanonban, amíg az ENSZ égisze alatt felálló nemzetközi alakulat katonái nem foglalják el helyüket a szíriai–libanoni határnál. Izrael ugyanis azzal vádolja Szíriát, hogy fegyvereket szállított a libanoni Hezbollah síita szervezetnek, amely az Izraellel vívott, egy hónapig tartó háborújában több alkalommal rakétákat lőtt ki Izrael területére. Bassár el-Aszad szíriai elnök kifejtette, ellenséges lépésnek tartaná az ENSZ-alakulat felvonulását a szíriai határnál.
Az EU soros elnöki tisztét betöltő Finnország külügyminisztere, Erkki Tuomioja a nemzetközi csapatok azonnali kiküldését szorgalmazta Libanonba tegnap Franciaországban és Németországban tett látogatásán. A tizenegyedik napja tartó tűzszünet felügyeletére csupán Párizs küldöttkatonákat Libanonba, noha az ENSZ összesen 15 ezer fős alakulat kivezénylését tervezi. Chirac francia államfő tegnap este azonban úgy nyilatkozott, Franciaország kész kétezer fősre növelni a közel-keleti országban állomásozó kontingensének létszámát, vagyis Párizs 1600 fős alakulatot készül küldeni. Tegnap az is kiderült, hogy az ENSZ-missziót erősítené Varsó és Pozsony is.
Polgár Viktor, hazánk külügyi szóvivője hivatalos tájékoztatón elmondta: mihamarabb tisztázni kell, hogy a közel-keleti misszióban az unió és hazánk milyen szerepet tud betölteni. A magyar álláspontot a mai uniós külügyminiszteri konferencián Brüsszelben Göncz Kinga külügyminiszter is képviselni fogja. „Katonai egységek küldéséről Magyarország esetében egyelőre nincs szó” – nyilatkozta a szóvivő. A svájci Basler Zeitung ennek ellenére úgy értesült, Magyarország bejelentette, az ENSZ-misszióval csapatokat kíván Libanonba küldeni. A lap a Honvédelmi Minisztériumra hivatkozik.

Brutális karambol, lezárták a főutat