Vihart kavar Pálffy István jegyzete

Az MTV hírigazgatója a szólás és véleménynyilvánítás szabadsága ügyében kért állásfoglalást az állampolgári jogok országos biztosának helyettesétől és a Magyar Újságírók Országos Szövetségének (MÚOSZ) elnökétől. Kert Attila arra kíváncsi, hogy a közszolgálatiság érdekében a hírműsorok készítőinek milyen mértékben korlátozhatók alkotmányos jogaik.

Bodacz Balázs
2006. 08. 23. 23:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Az ügy annak kapcsán pattant ki, hogy a Magyar Rádió Az én hazám című műsorában Pálffy István, a Magyar Televízió Híradójának műsorvezetője személyes hangú publicisztikájában adott hangot az ország gazdasági állapotát, a társadalom és a mindennapi élet körülményeit illető véleményének. „Veszélyben van az én hazám. (…) Szerkezetének eresztékei recsegnek-ropognak, eltűnik az ezeréves rendszer, tíz falu nem épít templomot, helyette bezárja az iskoláit, a kispostát, holnap már a hivatalt is, holnapután pedig a vonat meg a busz sem jön többé.” Szavai szerint „könnyedén tercelnek a rendszerváltás haszonlesői, a nemzeti vagyon áruba bocsátásából elvtelenül gazdagodók”, miközben „az ország üres, a kassza nemkülönben”. (…) „Tatárt, törököt, Trianont még túléltük, de most, most veszélyben van a mi hazánk” – hangoztatta a műsorvezető.
Bolgár György a Klubrádióban kritizálta Pálffy jegyzetét, de több televíziós forrásunk is megerősítette: az intézmény vezetésére „bizonyos körök” nyomást gyakorolnak, a műsorvezető fejét követelik. A tévé közszolgálati műsor-szolgáltatási szabályzata szerint a műsorvezetők, szerkesztők nyilvánosan, más sajtóorgánumokban valóban nem foglalhatnak állást politikailag. A televízió közleménye szerint Pálffy jegyzete nem tartalmazott politikai utalást. Eötvös Pál MÚOSZ-elnök szerint „egy állatvédő szervezet lapjának főszerkesztője nyilván ne járjon bikaviadalra”. Kert Attila említést tett Aczél Endréről is. A Nap-kelte munkatársa a Népszabadságban rendszeresen publikál direkt politikai témákban.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.