A HÖOK is tiltakozik

Munkatársunktól
2006. 09. 19. 23:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Megtartja csütörtöki tandíjellenes demonstrációját a Hallgatói Önkormányzatok Országos Konferenciája (HÖOK). A tüntetést ugyanakkor nem a Kossuth téren, hanem a térből nyíló Alkotmány utcában rendezik. A HÖOK fenntartja magának a jogot, hogy a helyzet eszkalálódása esetén a demonstráció elhalasztásáról döntsön. A hétfőn történtek – véli a szervezet – nem adhatnak okot arra, hogy a békés szándékú, alkotmányos jogaikkal élő hallgatóknak félniük kelljen véleményük szabad és demokratikus kinyilvánításától. A Fiatal Baloldal és az SZDSZ Új Generációja arra kérte a HÖOK elnökségét, hogy fontolja meg a demonstráció elhalasztását.
Tegnap két órától lezárták az ELTE két egyetemi épületblokkját, a bölcsészkar dékánja pedig egynapos szünetet hirdetett. A hivatalos egyetemi közlemény szerint az intézkedésre azért volt szükség, mert egy „egyetemen kívüli, azonosítatlan szerveződés” rendezvénye miatt meg kell óvni az épületeket. Semmilyen hasonlóság nincsen a huligán vandalizmus és egy egyetemi diákgyűlés között – áll a Hallgatói Hálózat közleményében. A csoport a tandíj elleni tiltakozás keretében campusok elfoglalását helyezte kilátásba korábban.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.