Minden jel szerint a piaci szint fölé lőtte be az adóhivatal azokat az üzemanyagárakat, amelyek alkalmazásával a magánszemélyek számla nélkül is elszámolhatják üzemanyagköltségeiket. A hivatal tegnap kiadott közleménye szerint a jövő hónapban a 95-ös benzint 295, a 98-ast 306, a gázolajat pedig 290 forintos literenkénti árral lehet elszámolni, miközben a jelenlegi átlagárak ennél nagyjából húsz forinttal alacsonyabbak, és egyelőre nem valószínű, hogy rövid időn belül jelentős áremelkedés várható.
A személyi jövedelemadó rendszerében a gépjárművekkel kapcsolatos költségek elszámolására általában kétféle okból kerül sor. Egyrészt azért, mert a magánszemély a saját tulajdonában lévő gépjármű hivatalos célú használatáért költségtérítést kap, másrészt valamely önálló tevékenységéhez használja a járművét, és e bevételével szemben számolja el az üzleti utak költségeit. E körbe tartozhatnak például azok, akik kocsival járnak a munkahelyükre, és ezt a cég megfizeti nekik, illetve az egyéni vállalkozók olyankor, amikor magánautójukat üzleti célra használják, és az így megtett utat nyilvántartással igazolják.
Ezen elszámolásnak eddig csak a kevesebb papírmunka volt az előnye, cserébe viszont a jogosultak lenyelték a piacinál rendre valamivel alacsonyabb APEH-árakból adódó veszteséget. Most azonban úgy néz ki, hogy a jövő hónapban az érintettek még a tankoláson is kereshetnek néhány forintot.

Újabb megrázó részletek a mai halálos balesetről – fotók a helyszínről