Nagykanizsán megosztott az MSZP

Litter Nándor, Nagykanizsa polgármestere, a szocialisták korábbi pártfogoltja független jelöltként, az MSZP támogatását élvező Gáspár András ellenében vág neki az önkormányzati választásoknak. Littert Göndör István szocialista országgyűlési képviselő is támogatja. A kialakult helyzet Marton Istvánnak, a Fidesz–KDNP közös jelöltjének kedvez.

Swendt Pál
2006. 09. 13. 23:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Litter Nándor polgármester, aki 2002-ben még az MSZP támogatásával jutott Nagykanizsa polgármesteri székébe, az októberi önkormányzati választásokon már független jelöltként, a közelmúltban alakult megyei és városi szociáldemokrata szervezet, valamint az SZDSZ támogatásával ismételne.
A város vezetője lapunknak elismerte: annak ellenére, hogy támogatói országos szinten jól együttműködnek, ez helyben másként alakult, ezért a fennálló helyzet Marton Istvánnak, a Fidesz– KDNP jelöltjének kedvez. Közölte: úgy tudja, továbbra is élvezi Göndör Istvánnak, az MSZP frakcióvezető-helyettesének támogatását. Ismeretes, a szocialisták helyi szervezetén belül kialakult viszályok mintegy fél évvel ezelőtt odáig vezettek, hogy többen elhagyták pártjukat és szociáldemokrata alapszervezetet alakítottak, az országos elnökség pedig feloszlatta a helyi MSZP-t. A döntés hátterében az állt, hogy a városi szocialisták az országgyűlési választásokra nem a korábban többször is mandátumot szerző Göndör Istvánt jelölték képviselőnek.
Litter – aki korábban Göndör Istvánt támogatta – azután határozott az önálló indulás mellett, hogy a helyi szocialisták Gáspár Andrásnak, a megyei jogú város gazdálkodásáért felelős VIA Kanizsa Kht. vezetőjének jelöléséről határoztak.
Cseresnyés Péter, a Fidesz helyi és választókerületi elnöke lapunk érdeklődésére kifejtette: a megosztottság nagymértékben javítja a Fidesz–KDNP közös jelöltjének, Marton Istvánnak az esélyeit. A politikus hangsúlyozta: az ellenzéki győzelemhez szükséges, hogy a szimpatizánsok mellett azok is Martonra szavazzanak, akik a parlamenti választások óta meggyőződtek arról, hogy tizenhat éves szocialista vezetés után a városnak váltásra van szüksége.
Göndör Istvánt lapzártáig nem sikerült utolérni.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.