Gyurcsány segítségét kérik
A verespataki bányanyitás ügyével foglalkozó magyar környezetvédők úgy látják: a két közelmúltbeli magyarországi közmeghallgatás bebizonyította, hogy a beruházó cég nem felkészült a környezeti kockázatok elhárítására. Ezért a Csemete Egyesület, a Greenpeace, a Magyar Természetvédők Szövetsége és a Védegylet nyílt levélben fordult Gyurcsány Ferenc miniszterelnökhöz, hogy mozgósítson több szakmai, pénzügyi és diplomáciai eszközt az aranybányanyitás megakadályozására. (greenfo.hu)
Törvény a nemzeti parkokról
A nemzeti parkokról törvénytervezetet terjeszt az Országgyűlés elé a környezetvédelmi minisztérium – jelentette be Persányi Miklós, a tárca vezetője a VII. Magyar ökológuskongresszuson. A jogszabály azt kívánja elősegíteni, hogy a nemzeti parki igazgatóságok helyi szervezetekkel karöltve vidékfejlesztési tudásbázisokat hozzanak létre. (greenfo.hu)
Ezúttal kínai GMO jutott Európába
A Greenpeace és a Magyar Természetvédők Szövetsége a Kínából származó rizs behozatalának tilalmát is követeli a kormánytól, miután engedély nélküli génmódosított (GMO) rizst találtak európai üzletekben. – A mostani génszennyezés alig három héttel követi az egyesült államokbeli génmódosítottrizs-botrányt – figyelmeztetett a két szervezet. (MN)
Népszavazás az Óbudai-szigetről
Óbudán ügydöntő népszavazást tartanak vasárnap az Óbudai-sziget sorsáról. A szavazópolgárok dönthetnek arról, hogy megerősítik-e azt a helyi szabályozási tervet, amely szabad utat adna az Álom Sziget nevű óriásberuházásnak. Az Élőlánc ökopárt holnap kerékpáros felvonulással tiltakozik a beruházás ellen. (MN)

Megtámadtak egy kisgyereket a játszótéren, „cigányzabot” nyomtak le a torkán