Felszólítja a Fidesz a kormányt, hogy ne merjen olyan privatizációs döntéseket hozni, amelyek elherdálják a nemzeti vagyont, és elzálogosítják Magyarország jövőjét. Ez Szijjártó Péter szóvivő és helyettese, Cser-Palkovics András tegnapi sajtótájékoztatóján hangzott el a Gazdasági és Közlekedési Minisztérium épülete előtt. Hangsúlyozták, hogy az MSZP–SZDSZ-kormány elmúlt néhány éves ténykedése során felgyorsult az állami vagyon elherdálása, s mindeközben nem javultak a gazdasági mutatók. Szijjártó hazugnak és helytelennek nevezte azt az érvelést, ami szerint a privatizáció csökkentené az államadósságot. Kiemelte, hogy a kormány most olyan nemzeti társaságok – a Volán, a posta és a villamos művek – privatizációját tervezi, amelyek eladása az emberek mindennapi életkörülményeit rontaná, hiszen ritkulnának a buszjáratok, emelkedne a villamos energia ára, és újabb postahivatalokat zárhatnának be.
Cser-Palkovics András a kormány egy másik tervét bírálta, felszólította a kabinetet, hogy ne merje elvenni a nyugdíjasoktól az ingyenes utazás kedvezményét. Felhívta a figyelmet arra: a kormány ismét éppen az ellenkezőjét teszi annak, amit a kampányban ígért, hiszen a szocialisták az ingyenes utazás kedvezményének kiterjesztését vállalták, most pedig „regisztrációs és egyéb nevetséges kifogásokra” hivatkoznak. Megírtuk, hogy a szaktárca szóvivője egy nyilatkozatában azt állította: „utasszámlálási célból” vezetnék be az utazási jegyrendszer módosítását. (Lásd lentebbi anyagunkat.)
A kormányszóvivő irodája „teljesen érthetetlennek” nevezte a Fidesz aggodalmát a Magyar Posta, a Volán-társaságok és a Magyar Villamos Művek jövőjével kapcsolatban, mint ahogy alaptalannak titulálták a nemzeti vagyon elherdálásával kapcsolatos vádakat is. – A privatizáció beteljesítette történelmi küldetését Magyarországon: a magánosítás a gazdasági rendszerváltás hajtóereje volt. A gazdasági rendszerváltás megtörtént, lezárult, ami persze nem jelenti azt, hogy a jövőben ne kerülhetne sor magánosításra; azt viszont igen, hogy sokkal ritkábban, sokkal szigorúbb feltételek mellett – ismerik el közleményükben. Mint írják, a kabinet ezzel kapcsolatban két alapelvet tart szem előtt: stratégiai, nemzetgazdasági szempontból kiemelt jelentőségű állami vagyont nem enged magánkézbe, illetve hogy a többi állami tulajdonban lévő vállalat esetében is akkor jöhet szóba a magánosítás, ha nemcsak rövid, hanem hosszú távon is nagyobb haszna származik a magyar embereknek az adott cég privatizálásából, mint az állami tulajdonban tartásából. Hozzáteszik: az ezekhez illeszkedő gyakorlat minden évben az ÁPV Zrt. éves privatizációs tervében ölt testet, amelyben nem szerepel a Fidesz által jelzett cégek privatizációja.
Mint ismert, a napokban az SZDSZ gyakorlatilag a teljes, még állami kézben lévő nemzeti vagyon privatizációját sürgette.

A forrófejű Magyar Péter reagált a Tisza-lista kiszivárgására