Szigetvári Viktor, az MSZP kampányfőnöke és Juhász Ferenc, a párt alelnöke tartott csütörtökön eligazítást a szocialisták megyei irodavezetőinek a közelgő önkormányzati választásra való felkészülés jegyében. Értesüléseink szerint a tanácskozáson szóba került Juhász minapi, köztelevízióban tett, az államháztartási hiányra vonatkozó kijelentése. A politikus ott arról beszélt, hogy négyévnyi kormányzás után sem volt tisztában senki a kabinet tagjai közül (ideértve Gyurcsány Ferenc miniszterelnököt is) a deficit tényleges mértékével. Információink szerint gyakorlatilag ezt erősítette meg Juhász Ferenc a tegnapi ülésen is, ahol tudomásunk szerint kijelentette: ő a választások éjszakáján szembesült az államháztartási hiány nagyságával. – Az MSZP megyei irodavezetői végighallgatták párttársukat, majd kinevették – közölte forrásunk.
A közelmúltban befejeződött az MSZP-ben a teljes tagnyilvántartás ellenőrzése, a téma a csütörtöki megbeszélésen is napirenden volt. A szocialistáknak a helyi nyilvántartások alapján az országos pártközpontból küldtek ki egy adatlapot, amelyet értesüléseink szerint 41 ezren küldtek vissza a Köztársaság térre. Az adatlapokat a helyi pártirodák is visszaküldhették. Ez alapján tértivevényes küldeményben kipostázták az új tagságikat, amit viszont személyesen már csak 30 ezer ember vett át. A két számadat közötti különbség alapján a megyei irodavezetők közül is többen arra a következtetésre jutottak, hogy az MSZP helyi szervezeteit helyenként fiktív tagokkal töltötték fel.
Juhász Ferenc a borsodi Edelényben mozgósította az MSZP támogatóit, akiket többször „kedves elvtársaknak” szólított. Kijelentette: az a szocialista szimpatizáns, aki nem megy el szavazni a választáson, a Fideszre voksol. A szocialisták ma indítják országos önkormányzati kampányukat. Az Index úgy tudja, ebben sikeres városvezetőkkel igyekeznek maguk mellé állítani a választókat. A kampány arcai: Botka László szegedi, Csabai Lászlóné nyíregyházi, Nagy Imre egri, Molnár Gyula XI. kerületi, Tóth József angyalföldi, Bollók Istvánné budafoki polgármesterek. Gyurcsány Ferenc miniszterelnök, akinek népszerűsége egyébként is történelmi mélyponton van, várhatóan nem lesz látható majd az óriásplakátokon. A Hírszerző internetes újság beszámolt arról, hogy az MSZP négymillió szórólap terjesztését is megkezdte, amelyben a megszorító intézkedésekre igyekeznek magyarázatot találni.

Így alázzák meg segítőiket a Tisza központjában – mutatjuk a botrányos szavakat