Életét vesztette egy 71 éves kecskeméti férfi tegnap reggel a 67-es út terecsenypusztai leágazójánál Bőszénfa közelében, amikor a szél rádöntött egy akácfát az éppen alatta elhaladó autójára – tájékoztatta lapunkat Dobson Tibor, az Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság szóvivője. A viharos erősségű szél vasárnap estétől tegnap reggelig okozott gondokat az ország több részében. A tűzoltókat reggelig körülbelül százhúsz alkalommal riasztották, túlnyomórészt Bács-Kiskun, Somogy, Veszprém és Tolna megyében, illetve Budapesten. Főként fák dőltek ki, ágak törtek le vagy kémények omlottak össze. Mindezek azonban csak átmeneti fennakadásokat okoztak – tette hozzá a szóvivő.
A meteorológiai szolgálat tájékoztatása szerint ma túlnyomóan napos idő lesz, a délire forduló szelet a Dunántúlon kísérhetik erős lökések. A következő napokban változékony időjárás s helyenként hózápor, havas eső várható.
Óriási gazdatüntetés Brüsszelben – itt a Magyar Nemzet exkluzív felvétele















Szóljon hozzá!
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!