Új főügyészt választottak

Nagy többséggel legfőbb ügyésszé választotta tegnap a parlament Kovács Tamás katonai főügyészt, az államfő jelöltjét. Bár több kérdésben is konszenzusos határozatok születtek, a közvéleményt izgalomban tartó belpolitikai ügyek továbbra is meddő szópárbajra késztették a kormányoldalt és az ellenzéket. Folytatódott a Kossuth téri demonstráció: tegnap Kövér László, a Fidesz országos választmányának elnöke beszélt a Gyurcsány-kormány lemondását követelő tízezres tömeg előtt.

Munkatársainktól
2006. 10. 09. 23:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Nincs vége az MSZP titkait leleplező kiszivárogtatásoknak. Ezúttal az a szombati zárt választmányi ülésén elhangzott, a közrádióban lejátszott beszéd kavart vihart, melyben Szekeres Imre elnökhelyettes arról beszélt, pártja az SZDSZ helyett az MDF-fel kíván szorosabb együttműködést kialakítani. Lamperth Mónika önkormányzati és területfejlesztési miniszter a parlamentben leszögezte: felelősséggel vállalja a még vasárnap kiszivárgott kijelentéseit a szocialistáknak a területfejlesztési tanácsokban ígért „erős mandátumáról”. Az ellenzék viszont attól tart, hogy a kormány pártkatonákat állít a tanácsok élére.
Továbbiak a 2. és a 4.,
vezércikk a 7. oldalon

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.