Vörös szegfűt kapott az MDF-es városatya

2006. 10. 17. 23:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Szombathelyen hétfőn este tartották meg a közgyűlés alakuló ülését. A két volt fideszes politikus, Gyimesi József, az Együtt Szombathelyért Egyesület és Szabó Gábor, az MDF jelöltje az MSZP–SZDSZ-es koalíciót támogatta. Az este folyamán mindenben, így az alpolgármester-jelöltek személyében is Ipkovich György MSZP-s polgármesterrel együtt szavaztak. Eldőlt: a három alpolgármesteri szék közül az egyikbe az MDF-es Szabó Gábor ülhet. Ezután némi derültséget váltott ki az amúgy feszült légkörű közgyűlésben, amikor két fideszes képviselő egy-egy csokor vörös szegfűt adott át Szabó Gábornak és Gyimesi Józsefnek.
Később Molnár Miklós, a jobboldal polgármesterjelöltje egy korábbi nyilatkozatával szembesítette Szabó Gábort, aki a kampányban még határozottan kijelentette, hogy semmilyen konstellációt nem tud elfogadni az MSZP– SZDSZ-es városvezetéssel való együttműködésre. Ismeretes, a 29 tagú szombathelyi közgyűlésben a Fidesz–Pro Savaria–KDNP 14, az MSZP–SZDSZ a polgármester Ipkovich Györggyel együtt tizenhárom szavazattal rendelkezik. Gyimesi József, az Együtt Szombathelyért Egyesület és Szabó Gábor, a Magyar Demokrata Fórum jelöltje egy-egy mandátumot szerzett, így az utóbbi két képviselő szavazatával van baloldali többség a városházán.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.