Bokros kész kormányozni

Munkatársunktól
2006. 11. 24. 0:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Elvállalná a miniszterelnökséget Bokros Lajos, ha végrehajthatná saját programját – erről a Heti Válasznak nyilatkozott a közgazdász. A Horn-kormány volt pénzügyminisztere szerint azok a kormányok, amelyek eladósodottságba sodorták az országot, most nehezen kérhetnek áldozatot a lakosságtól. – Emiatt egyfajta politikai és erkölcsi válság van ma Magyarországon – fogalmazott a volt pénzügyminiszter. Bokros Lajos sokkal radikálisabb reformokat vezetne be az egészségügyben, az oktatásban és a nyugdíjrendszerben. Úgy véli, azoknak, akik ezen közjavaknak az áldásaiból részesülnek, nagyobb szerepet kell vállalniuk ezek előállításában és finanszírozásában.
A Fidesz által is szorgalmazott adócsökkentésnek szerinte nemcsak realitása volna, hanem szükségessége is, de csak akkor lehet erre javaslatot tenni, ha ezzel párhuzamosan javaslatot teszünk a költségvetési kiadások még nagyobb arányú lefaragására. A politikus kifejtette azt is, hogy a kormány jelen pillanatban még nem tud érdemi párbeszédet folytatni a különböző érdek-képviseleti szervezetekkel, ugyanis a strukturális reformok konkrét lépéseit csak az év vége felé dolgozzák ki.

búcsú lamperthtől? A jövő év eleji kormányátalakítással Lamperth Mónika is távozni kényszerülhet a miniszteri bársonyszékéből. A Figyelő című hetilap szerint az önkormányzati és területfejlesztési miniszter többek között a kistérségi megbízottak kapcsán különbözött össze a miniszterelnökkel, utóbbi ugyanis az államreform-bizottság álláspontját is képviselve nem tudta meggyőzni az MSZP-frakciót és az egykori belügyminisztert a térségi hálózat felszámolásáról, amellyel 600 millió forintot takaríthatott volna meg a költségvetés. Elképzelhető még, hogy a pénzügyi tárcánál is változások lesznek, visszaállítják a közigazgatási államtitkári tisztséget, illetve Bajnai Gordon fejlesztéspolitikai kormánybiztos tárca nélküli miniszter lesz az interpellálhatóság miatt.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.