Enyhe kiigazítás vagy erős válság?

Enyhe kiigazításról, stabilitásról és történelmi mértékű fejlesztésekről beszélt évértékelésében a kormányszóvivő. A Fidesz viszont állítja: ha ugyanígy folytatják a szocialisták, akkor valóban fájni fog Magyarországnak, tovább fog tombolni a politikai hazugság és a megélhetési válság.

Munkatársunktól
2006. 12. 30. 0:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A második Gyurcsány-kormány megalakulásakor az erős és sikeres új Magyarország megteremtéséhez szükséges egyensúlyt, a reformokat és fejlesztéseket helyezte politikájának középpontjába – fogalmazott tegnapi évzáró sajtótájékoztatóján Danks Emese kormányszóvivő. Kifejtette: mindez azzal jár, hogy 2007-ben – az elmúlt négy év dinamikus életszínvonal-növekedése után – enyhe korrekció következik, de „jövőre nem élünk majd rosszabbul, mint ahogyan tavaly éltünk”. – Az eddigi intézkedések következtében 2007-ben már stabil alapokon indulhat meg az ország történelmi mértékű fejlesztése az Új Magyarország fejlesztési terv forrásaiból – fűzte hozzá. A kormányszóvivő szavai szerint az áldozat nem hiábavaló, hiszen minden egyes megtakarított forintra öt forint fejlesztési forrás jut a következő években, így 2008 már az újrakezdés esztendeje lehet, 2009-ben pedig meglesznek az első, mindenki számára érzékelhető eredményei is a reformkormányzásnak.
Danks Emese közölte: az Új egyensúly program gyors egyensúlyjavító intézkedéseivel a kormány 1,5 százalékkal csökkentette a 2006. évi költségvetés hiányát, sőt reális esély van arra, hogy egy számjegyű maradjon a deficit. – A kormány a 2007 és 2013 között rendelkezésre álló uniós pénzeket az utolsó eurócentig fel akarja használni, ezért a szükséges hazai forrásokat maradéktalanul biztosítani fogja. Közölte: az elkövetkező hét évben az Új Magyarország fejlesztési terv részeként mintegy 7000 milliárd forint, az Új Magyarország vidékfejlesztési programmal pedig 1300 milliárd forint használható fel a fejlesztésekre.
Szijjártó Péter, a Fidesz szóvivője dilettánsnak és antidemokratikusnak nevezte a kormányzást, amely Magyarországot pénzügyi válságba, a magyar családokat pedig megélhetési válságba sodorta. Jövőre a magyar emberek fogják megfizetni Gyurcsány Ferenc hazugságainak árát: a vizitdíj, a megemelt gáz- és távhődíj, a magasabb élelmiszer- és gyógyszerárak formájában. – A kormányzatnak semmiféle elképzelése sincs a reformokról; eddig sem reformokat, hanem pénzbehajtást folytattak – hangsúlyozta Szijjártó. Hozzáfűzte: ha ugyanígy folytatják a szocialisták, akkor valóban fájni fog Magyarországnak, akkor hazánkban tovább fog tombolni a politikai hazugság, a kormányzati pénzbehajtás és a megélhetési válság.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.