Délután kettőkor a Rendszerváltó Fórum rendezte tiltakozó megmozdulás és gyászmenet körülbelül 500 emberrel indult a fővárosi Vértanúk terétől a Lánchíd irányába. A tömeget elölről is, hátulról is 50-50 azonosító szám nélküli rendőr biztosította, de több autó, kis- és nagybusz is várakozott a Szabadság tér közelében tele egyenruhásokkal.
A demonstrálók a Lánchídnál hosszú fekete zászlót feszítettek ki, melyen Magyarország le van írva? felirat volt olvasható, utalva a miniszterelnök őszödi beszédére. A forgalom elől erre az időszakra lezárt hídról virágkoszorút hajítottak a Dunába, ezzel gyászolva a fogyatkozó magyarságot. A Lánchíd után a Clark Ádám téren át az alagút melletti lépcsőn vonult föl a budai Várba a főleg idősekből álló tömeg – továbbra is Gyurcsány Ferenc és kormányának távozását szorgalmazó rigmusokat skandálva.
A Sándor-palota előtti beszédek középpontjában főként a magyar föld védelme, Sólyom László szerintük bátortalan kiállása és Gyurcsány Ferenc szorgalmazott menesztése állt. „Van még magyar ellenállás, amely nem engedi a föld eladását!” – tiltakozott az egyik felszólaló az idén életbe lépő új határozat ellen, mely szerint hazánkban ezentúl külföldiek is vásárolhatnak földet. Négy órakor, a rendezvény vége előtt egy órával az érdeklődők száma alig kétszázötvenre csökkent. Ekkor ismét kötelet ajánlottak a kormányfőnek, akárcsak az első rendszerváltó felvonuláson novemberben. Majd az egyik felszólaló kifejtette, a megszorító intézkedések és a gyenge egészségügyi ellátás miatt a magyar népesség csökkenésre van ítélve, ezért Molnár Lajos egészségügyi miniszter és Gyurcsány Ferenc felelősek. – A magyar föld kiárusítása sem a hazai gazdáknak kedvező határozat – tette hozzá a felszólaló. Fáber Károly, az egyik főszervező a megmozdulás végén bejelentette: a január 20-i országos forgalomlassító autósblokád mellett akadályozó körgyűrűt vonnak Budapest köré, valamint újabb felvonulást szerveznek a fővárosban.
Egy kisebb incidens történt az eseményen, amikor a magát Kossuth téri vezérnek nevező Ekrem Kemál György kifogásolta a helyszínen felszólalók hitelességét. Verekedést provokált, majd a szervezőknek sikerült szinte azonnal lecsillapítani az indulatokat.
Köd és felhők fogságában az ország, délután érkezik egy kis napfény















Szóljon hozzá!
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!